Suzuki Burgman 400: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Suzuki Burgman 400 to kolejne dziecko z rodziny Suzuki Burgman, która historią sięga końcówki lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wtedy to japoński koncern zapoczątkował serię skuterów, które wybiły się na rynku małych jednośladów. W 1997 roku ukazała się pierwsza maszyna - model 250. Zaopatrzono go w silnik, który był w stanie wykrzesać z siebie moc 23 KM, co jak na tamte czasy i skuter było mocą rekordową. Firma Suzuki już przy wypuszczaniu tego pierwszego modelu informowała, że to nie koniec i że wkrótce ukaże się skuter, który przyćmi wszystkie inne.

I rzeczywiście - trochę ponad rok później ukazał się Suzuki Burgman 400. Był to skuter typu "maxi", a więc duży skuter, który służyć miał nie tylko do jeżdżenia po mieście, ale również do dalszych wypadów turystycznych. Inżynierowi nadali mu bardzo nowoczesny wygląd. Wszystkie elementy były przemyślane i tworzyły spójną całość. Suzuki Burgman uznawany był za wyjątkowo ergonomiczny - duży bagażnik i kilka pomniejszych schowków sprawiały, że maszyna była naprawdę pojemna. Skuter wygodnie i precyzyjnie dawał się prowadzić, trzymał stabilną linię podczas pokonywania zakrętów.

Suzuki Burgman 400 zyskał wielu wiernych fanów. Maszyna dobrze się sprzedawała, dlatego też Suzuki nie odeszło od tego co dobre i do dzisiaj jest ona produkowany w kolejnych generacjach.

Suzuki Burgman 400: Dane techniczne

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Dane techniczne: Suzuki Burgman 400
Marka Suzuki
Model Burgman 400
Pojemność 400 cm3
Silnik Czterosuwowy, jednocylindrowy
Chłodzenie Cieczą
Moc maksymalna 11 KM
Ilość miejsc 2
V-max 145 km/h
Rozruch elektryczny
Waga 217-222 kg

 

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button