125 ccm
Aktualnie czytasz:
Pulsar NS 125 2019: Pochodzenie i opinie. Wszystko co powinieneś wiedzieć o technologii Pulsara NS 125
0

Zadajecie dużo pytań o dokładnie ten model, Bajaj Pulsar NS 125. To jeden z najpopularniejszych modeli w ofercie marki.

Leszek: Pulsar NS 125 to najtańsza i najbardziej bazowa maszyna w ofercie indyjskiego Bajaj. Nie wiem jak Twoje wrażenia, ale moje są takie - jest to klasyczny sprzęt w nakedowym stylu. Jednak to, co najbardziej przykuło moją uwagę to jednostka napędowa. Ten silnik pracuje lżej, moment obrotowy jest większy. Pierwsze co zrobiłem gdy zsiadłem z tego sprzętu, to było sprawdzenie jakimi osiągami dysponuje: 11 Nm przy 6000 obr. / min. oraz 12 KM przy 8000 obr. / min. Jeżeli chodzi o szczegóły dotyczące jednostki to przypomniałeś mi, że pracują tutaj dwie świece zapłonowe.

Michał: Tak, są tutaj dwie świecie zapłonowe. To po to, żeby efektywniej spalać mieszankę, co wpływa pozytywnie na normy emisji spalin. Dwa, moc jest lepiej oddawana i wszystko się sprawniej dzieje. A po trzecie ten pojazd mniej pali. Bajaj zresztą stawia na swoje technologie, z tego względu rozwija portfolio własnych rozwiązań. Dlatego tutaj są dwie świece zapłonowe, które znamy z większych modeli. Tutaj jest coś co się nazywa ExhausTec. Tak jak ja to rozumiem, to trochę jak komora rezonacyjna w dwusuwach.

Leszek: Geneza tego sprzętu jest indyjska. Pewnie każdy z Was widział urywki filmów jak tam się jeździ i co tam się dzieje. Generalnie Bajaj produkuje takich sprzętów miliony. Zresztą to jeden z największych producentów motocykli na świecie. A po mojej wycieczce do Indii wiem, że jeśli jakikolwiek pojazd poradzi sobie z jeżdżeniem tam, to i poradzi sobie z każdym innym rynkiem.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Michał: Nie pamiętam dokładnie jakie to były liczby, ale rzeczywiście miliony. Jeśli się nie mylę to w samym lutym tego roku na drogi trafiło ponad 300 000 jednośladów Bajaj. Z czego sporo idzie także na eksport.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
20%
0%
0%