Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy AM (Karta Motorowerowa) 2016: Zmiany, ułatwiające zdobycie kategorii
7

25 lutego 2016 roku decyzją Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa weszły w życie nowe przepisy regulujące przeprowadzanie egzaminów oraz kursów na prawo jazdy kategorii AM, tym samym ułatwiono wszystkim zdającym drogę do uzyskania tych uprawnień.

Co zatem zmieniło się w przepisach, dotyczących prawa jazdy kategorii AM, za sprawą nowego Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa z dnia 24 lutego 2016 roku?

 • Po pierwsze skróceniu uległ minimalny czas kursu dla osób ubiegających się o prawo jazdy AM, który w tej chwili wynosi 10 godzin (5 godzin teorii oraz 5 godzin zajęć praktycznych), a nie jak wcześniej 20 godzin.

 

 • Czas trwania samego egzaminu na prawo jazdy także uległ skróceniu i jego minimalny czas wynosi obecnie 10 minut.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

 • Kolejną zmianą jest zniesienie przymusu odbywania się egzaminu na kategorię prawa jazdy AM w ośrodku WORD i tym samym egzamin może odbyć się w miejscowości zamieszkania kandydata.

 

 • W tej chwili trasa przejazdu podczas egzaminu praktycznego nie jest kandydatowi znana wcześniej. Musi on dynamicznie reagować na polecenia osoby egzaminującej, przekazywane za pomocą interkomu.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Zobacz też: Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy AM (karty motorowerowej) 2016

Jaka jest Twoja reakcja?
31%
5%
19%
 • Dawid
  6 maja 2016 at 16:14

  Koszty sie nie zmienily?
  Prawko ciągle bedzid odbywalo sie w osrodkach szkolen czy np w szkolach?

 • das
  6 maja 2016 at 16:15

  1.Podział ósemki i slalomu wolnego na osobne zadania
  2.Zniesienie minimalnej prędkości przy slalomie szybkim !

 • Zdjęcie profilowe anonim
  anonim
  6 maja 2016 at 18:25

  Jakiś trochę niedokończony ten artykuł…

 • Dla wszystkic LwG
  6 maja 2016 at 20:27

  Będą jescze jakies zmiany ?
  I jak teraz z ceną ?

 • Jarek
  6 maja 2016 at 21:45

  Jakie zdawanie poza ośrodkiem WORD, rozporządzenie istnieje od 25 lutego, a nadal nie można zdawać w powiecie. Dzwoniłem dwa razy i się pytałem, szanowny Pan powiedział,że nie ma zainteresowania. W ogóle nic nie zmienili…

 • das
  7 maja 2016 at 10:05

  Zmian jest sporo, jednak z tym zdawaniem poza WORDem to … jest zainteresowanie i go nie ma, tzn. są zainteresowani kursanci ale WORD nie przyjedzie do 1 czy 2 osób w teren, bo nie są tym zainteresowani finansowo. Teoretycznie może się taka grupa znaleźć ale w praktyce będzie to bardzo trudne.

 • jarek
  4 września 2016 at 20:35

  oni są według mnie pojebani bo:
  1200 zł wydasz na kartę motorowerowej a na samochód tyle samo i tez masz tam tą kartę po co te ustawy lepsza była ustawa ze jak skończysz 18 lat to możesz bez karty jeździć a teraz jak skończysz 18 to tez musisz robić kartę AM