Aktualnie czytasz:
Obowiązkowy wtrysk i ABS w motocyklach 2017: 5 pytań i odpowiedzi: #46 Social Jednoślad.pl
1

Jeśli do końca tego tygodnia nie zarejestrujesz świeżo zakupionego motocykla to możesz mieć ogromne problemy. Odpowiadamy dzisiaj na najczęściej zadawane pytania odnośnie nowych norm emisji spalin dla motocykli – Euro 4.

W tym miejscu niezwykle ważne jest pewne przypomnienie – jeśli zakupiłeś w tym roku fabrycznie nowy motocykl, a jeszcze go nie zarejestrowałeś to pilnie udaj się do wydziału komunikacji i zarejestruj sprzęt. W innym przypadku może się okazać, że maszyna będzie mogła służyć najwyżej jako ozdoba.

Pod ostatnim materiałem o nowych normach Euro 4 dla motocykli, pytaliście także o używane jednoślady. Uspokajam – na rynku wtórym nic się nie zmienia, a regulacje obejmują jedynie fabrycznie nowe sprzęty, nigdy nie rejestrowane na terenie Unii

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

A oto najczęściej zadawane pytania na kanwie której powstał ten odcinek:

Grze-gosz: Nikt nie pytał chyba jeszcze o motocykle, które dziś można kupić jako zarejestrowane. Czy tu chodzi o przyszłoroczne zmiany? Nie chce mi sie wierzyć, że to nowe motocykle, a nie ze skręconym blatem.
Odp.: Nie należy się obawiać takich motocykli. Są rejestrowane w celu możliwości ich sprzedania po Nowym Roku.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Albert: Czyli jakbym kupił sobie starą używkę to nie będę miał problemu z przerejestrowaniem jej na siebie?
Odp.: Nie będziesz miał jakichkolwiek trudności. Euro 4 i ABS dotyczy jedynie fabrycznie nowych jednośladów powyżej 50 ccm.

misiek8912: I na co nam ta cała unia była wszędzie tylko durne wymogi
Odp.: Nie wszystkie wymogi są durne. Jednak Euro 4 dla motocykli to przesada.

Spalony wydech: Czyli że co jeżeli kupiłem rometa Z150 nowego we wrześniu to jeżeli go nie zarejestruje do końca roku to mogę sobie nim jeździć po podwórku tylko?
Odp.: Lepiej zacznij sznurować buty i pędź rejestrować. Po 1 stycznia nie będzie możliwości uzyskania dopuszczenia do ruchu.

XPS_ official: Witam.Posiadam yamahe tzr 50 z 2005r nie zarejestrowaną w Polsce i teraz pytanie czy będzie jakiś problem z zarejestrowaniem w nowym roku ??
Odp.: Nowe normy dotyczą motocykli, nie motorowerów. Ponadto zmiana prawa odnosi się jedynie do fabrycznie nowych jednośladów.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
25%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
25%