Obowiązkowy wtrysk i ABS w motocyklach 2017: 5 pytań i odpowiedzi: #46 Social Jednoślad.pl

Jeśli do końca tego tygodnia nie zarejestrujesz świeżo zakupionego motocykla to możesz mieć ogromne problemy. Odpowiadamy dzisiaj na najczęściej zadawane pytania odnośnie nowych norm emisji spalin dla motocykli – Euro 4.

W tym miejscu niezwykle ważne jest pewne przypomnienie – jeśli zakupiłeś w tym roku fabrycznie nowy motocykl, a jeszcze go nie zarejestrowałeś to pilnie udaj się do wydziału komunikacji i zarejestruj sprzęt. W innym przypadku może się okazać, że maszyna będzie mogła służyć najwyżej jako ozdoba.

Pod ostatnim materiałem o nowych normach Euro 4 dla motocykli, pytaliście także o używane jednoślady. Uspokajam – na rynku wtórym nic się nie zmienia, a regulacje obejmują jedynie fabrycznie nowe sprzęty, nigdy nie rejestrowane na terenie Unii

A oto najczęściej zadawane pytania na kanwie której powstał ten odcinek:

Grze-gosz: Nikt nie pytał chyba jeszcze o motocykle, które dziś można kupić jako zarejestrowane. Czy tu chodzi o przyszłoroczne zmiany? Nie chce mi sie wierzyć, że to nowe motocykle, a nie ze skręconym blatem.
Odp.: Nie należy się obawiać takich motocykli. Są rejestrowane w celu możliwości ich sprzedania po Nowym Roku.

Albert: Czyli jakbym kupił sobie starą używkę to nie będę miał problemu z przerejestrowaniem jej na siebie?
Odp.: Nie będziesz miał jakichkolwiek trudności. Euro 4 i ABS dotyczy jedynie fabrycznie nowych jednośladów powyżej 50 ccm.

misiek8912: I na co nam ta cała unia była wszędzie tylko durne wymogi
Odp.: Nie wszystkie wymogi są durne. Jednak Euro 4 dla motocykli to przesada.

Spalony wydech: Czyli że co jeżeli kupiłem rometa Z150 nowego we wrześniu to jeżeli go nie zarejestruje do końca roku to mogę sobie nim jeździć po podwórku tylko?
Odp.: Lepiej zacznij sznurować buty i pędź rejestrować. Po 1 stycznia nie będzie możliwości uzyskania dopuszczenia do ruchu.

XPS_ official: Witam.Posiadam yamahe tzr 50 z 2005r nie zarejestrowaną w Polsce i teraz pytanie czy będzie jakiś problem z zarejestrowaniem w nowym roku ??
Odp.: Nowe normy dotyczą motocykli, nie motorowerów. Ponadto zmiana prawa odnosi się jedynie do fabrycznie nowych jednośladów.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

 

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button