Nowy Junak 108 2020: Nowoczesny skuter klasy AM ze sportowym zacięciem [cena, dane techniczne, opinie]

Junak 108 właśnie trafił do oferty marki i tym samym uzupełnia ją o nową, całkiem ciekawą pozycję. Co oferuje tegoroczna nowośc wśród pojazdów na prawo jazdy kategorii AM?

Na dzień dobry wygląd: Ten skuter sprawia wrażenie pojazdu łączącego uniwersalny charakter z nowoczesnym i dynamicznym designem. Zgrabne przetłoczenia bocznych paneli, wyposażony w światła LED do jazdy dziennej nos i fikuśny przedni błotnik współgrają z ciekawą nakładką na tłumiku i przymrużonym okiem głównego reflektora. Efekt Wzmacniają większe bo 12-calowe obręcze pięcioramienne z wyeksponowanymi rantami . Wszystko to sprawia wrażenie obcowania z nowoczesnym pojazdem, który po prostu wygląda dobrze i zgodnie z obowiązującymi obecnie trendami.

Te nieco sportowe dodatki dobrze współgrają z kolorowym przeszyciem kanapy, czy komponującymi się z kolorystyką okleinami nadwozia. Nie mają też ujemnego wpływu na funkcjonalność, bo Junak 108 prezentuje całkiem wysoką przydatność na co dzień. Schowek, pod kanapą, wieszak na zakupy w przekroku, czy kolejna szufladka pod kierownicą. Nic nas tu nie zaskoczy, ale też niczego nie braknie.

Za napęd odpowiada niewielki czterosuw o pojemności kieliszka. Dzięki zasilaniu za pomocą elektronicznego gaźnika, Junak 108 bez problemu spełnia wymagania najnowszych norm homologacyjnych. Uruchomić go możemy zarówno przyciskiem na kierownicy, jak i za pomocą dodatkowego kick-startera, a 2,9 KM mocy pozwoli na sprawne ruszanie i na tyle dynamiczną jazdę, na ile pozwalają przepisy.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Przednia tarcza hamulcowa i tylny bęben również należą do standardu w tej klasie. Na szczęście nie mają utrudnionego zadania, bo Junak 108 nie cierpi na nadwagę. Jego smukłe nadwozie dobrze oddaje lekkość pojazdu. 83 kg wagi to dobry wynik, który sprawia dodatkowo, że nikt nie będzie mieć problemów z manewrowaniem tym skuterem. Wpływa na to także umiarkowana wysokość kanapy, którą usytuowano na 780 mm.

Więcej informacji o pojazdach marki Junak czeka na Was na www.junak.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button