Aktualnie czytasz:
Nowość 2017 – Honda Fireblade SP2
0

CBR1000RR Fireblade SP2 to homologowana wersja SP, która gotowa jest do ścigania się po torze. Motocykl ten fabrycznie wyposażony jest w takie smaczki jak: złote koła Marchesini, przebudowana głowica, zawory i komora spalania. Dodatkowo dostępny jest też kit wyścigowy.

Wizualne różnice między torową SP2 a SP to tak naprawdę szczegóły, takie jak karbonowe nakładki, zlote koła i złote elementy w malowaniu. Prawdziwa różnica między tymi dwoma modelami sięga głębiej. Średnica tłoków silnika SP2 jest taka sama jak w wersji SP, ale zmieniona kąt i średnicą zaworów ssących – są większe o 1mm oraz powiększono też zawory wydechowe – o 1,5 mm. Zmianie uległ również ich kształt, a co za tym idzie kształt komory spalania – wszystko ma na celu poprawę efektywności spalania mieszanki. Do nowej głowicy silnika został też dopasowany system chłodzenia, który odpowiada za zmniejszenie temperatury wokół komory spalania – ta technologia trafiła do SP2 bezpośrednio z modelu RC213V MotoGP. Krzywizna wałka rozrządu została powiększona o 2 mm, ale rozmiary całego wałka uległy zmniejszeniu, w celu redukcji wagi tego elementu. Elektronika Fireblade SP2 jest identyczna jak w wersji SP, lecz posiada dodatkowe opcje, które dedykowane są wyłącznie modelowi SP2. Dostępny będzie też kit wyścigowy i kit sportowy.

Koniecznie zobaczcie firm z prezentacji tego modelu na targach Intermot 2016.

 
Czytaj
REKLAMA

Odkryj na nowo motocykle 125 FB Mondial

Poznaj FB Mondial HPS 125. Najbardziej stylowy motocykl na prawo jazdy B.Niezwykła dbałość o detale oraz ergonomiczna pozycję jazdy sprawiają, że jazda jest przyjemnością i sprawia, że każdy może dosięgnąć marzeń. To motocykl, wykonany w duchu klasyki, który zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, a dzięki zaawansowanej technologii jest niezawodny.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%