Nowe Suzuki GSX-S 1000 2021: ten motocykl zapowiada się imponująco!

Nadjeżdża nowy japoński streetfighter. Jak będzie wyglądać?

O nowym litrowym motocyklu w gamie Suzuki już od jakiegoś czasu krążyły mniej lub bardziej trafne pogłoski, które właśnie położył kres sam producent, prezentując oficjalne, choć nadal bardzo tajemnicze wideo zapowiadające nowy motocykl. Co to będzie?

Mówiło się, że sporo wskazuje na to, że model GSR 750 doczeka się następcy w postaci nowego GSR 1000. Z kolei inni (jak widać bardziej trafni) spekulanci uderzali w stronę modelu GSX-S, który byłby następcą kontynuującym linię po znanym już od dawna modelu GSX-S 1000.

Pierwsze Suzuki GSX-S 1000 potrafił przekonać nie tylko swoim wyglądem. Jak będzie w przypadku jego następcy? Suzuki GSX-S1000

Warto w tym miejscu przypomnieć, ze to właśnie GSX-S oraz jego nieco bardziej nacechowana turystycznie wersja F z dość rozbudowaną owiewką, to motocykle, które przez lata zbierały same dobre opinie wśród dziennikarzy i użytkowników. Motocykl oferowany jest w praktycznie niezmienionej formie już tak długo, że można powiedzieć, że aż prosiło się o update. I o to nadjeżdża! Czy całkowicie nowy? tego nie wiemy, ale patrząc z pryzmatu filozofii producenta będzie to zapewne mocno odświeżona wersja sprawdzonej bazy. I miałoby to jak najbardziej sens, bo po co na siłę psuć coś co jest dobre i się sprawdza?


W mocno tajemniczej wideo-zapowiedzi można dopatrzeć się co najmniej kilku ostrych jak chili smaczków. To, że zmieni się mocno wygląd maszyny jest już zatem potwierdzone. Nowy zbiornik, nowe nadwozie, całkowicie nowe oświetlenie z przednią pionowo zaprojektowaną lampą w technologii LED. Na temat technicznych aspektów nowego Suzuki GSX-S 1000 2021 jeszcze nic nie wiemy. Bez wątpienia pojawią się aktualizacje silnika dla normy Euro 5.

Suzuki GSX-S 1000F: Czy motocykl sportowy może być wygodny?

Na prawie 1000% nowe Suzuki GSX-S 1000 2021 będzie nadal napędzane jednostką 4-cylindorwą, rzędową, o pojemności 999 cm3 i mocy w okolicach 150 KM, ale szczegółów dowiemy się już niebawem, bo Suzuki zapowiada wirtualną premierę na 26 kwietnia. Przypomnimy Wam o tym wydarzeniu na pewno!

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button