Najmniejszy motocykl Harley-Davidson w historii? H-D z silnikiem 300 ccm przyłapany na gorącym uczynku!

Zaledwie 300 ccm w motocyklu H-D? Wszystko wskazuje na to, że już niebawem!

W skrócie
  • Harley-Davidson pracuje nad nowymi motocyklami, również sprzętami małolitrażowymi, które doskonale wpiszą się w krajobraz Chin oraz Indii - największych rynków motocyklowych świata.
  • Według plotek nowy motocykl H-D będzie produkowany w kooperacji z marką QJMotor i początkowo będzie nazywać się właśnie QJMotor SRV300.
  • Więcej informacji ze świata motocykli znajdziesz na naszej stronie, jednoslad.pl.

Niewielki motocykli marki Harley-Davidson, wyposażony najprawdopodobniej w silnik o pojemności 300 ccm został przyłapany w Chinach. Według zagranicznych portali motocyklowych, jednoślad będzie najpierw produkowany właśnie w Chinach, a później w Indiach.

Harley-Davidson od dłuższego czasu prowadzi ekspansje na rynki wschodnie i coraz częściej mówi się o rozpoczęciu produkcji pojazdów małolitrażowych z kultowym logiem na zbiorniku właśnie w Chinach czy Indiach. Taki ruch otworzy nowy rozdział w bujnej historii marki i pozwoli na pozyskanie całkowicie nowej grupy klientów, co może być niezwykle istotne z biznesowego punktu widzenia.

Harley-Davidson Sportster 300 ccm? Nie do końca…

Niewielki motocykl H-D będzie powstawać w fabrykach QianJiang i będzie odpowiedzią na ogromne zapotrzebowanie rynku na tego typu pojazdy. Obecnie w portfolio legendarnej marki nie znajdziemy motocykli o tak małej pojemności. Dzięki współpracy z QianJiang – jednym z największych producentów motocykli w Chinach ma się to zmienić. Wszystko wskazuje na to, że cruiser przypominający kultowego Sportstera będzie posiadać silnik o pojemności 300 cm3.

Harley-Davidson Sportster 883

Plotki mówią również o tym, że w ramie motocykla znajdzie się silnik V2 – klasyczny dla motocykli H-D. Jednostka będzie rozwijać moc około 30 KM i napędzać motocykl, ważący 163 kg. No i niespodzianka – sprzęt, który powstanie w kooperacji z Harleyem nie będzie się nazywać Harley-Davidson, przynajmniej na początku.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

MOTOCYKLE HARLEY-DAVIDSON NA ROK 2021: PASJA, PRZYGODA I WOLNOŚĆ

W rzeczywistości motocykl będzie nazwany QJMotor SRV300 i zadebiutuje najpierw na rynku chińskim, nieco później będzie można go zobaczyć w Indiach. Kiedy premiera? Wszystko wskazuje, że już niebawem. Zdjęcia szpiegowskie pokazują niemal kompletny produkt, dlatego premiery możemy się spodziewać w najbliższych miesiącach.

Stylistycznie, SRV 300 do złudzenia przypomina Sportstera 883 Iron. To dobry znak. Klasyczna linia i sprawdzona ergonomia jest swojego rodzaju gwarantem sukcesu. Poza tym dochodzi element identyfikacji z motocyklami amerykańskiej marki. Zarówno Chiny jak i Indie są ogromnymi rynkami motocyklowymi, w której znajdzie się ogromna rzesza osób, chcących jeździć na kultowym Sporsterze, nawet jeśli na zbiorniku będzie dzierżyć logo QJMotor SRV300.

Wystarczy spojrzeć tylko na sukcesy rynkowe takich marek jak Royal Enfield ze swoim Meteorem 350, Benelli z Imperiale 400 czy na najnowsze motocykle marki JAWA. Czy Harley-Davidson dołączy do grupy producentów, którzy odnieśli sukces sprzedając swoje motocykle na największych azjatyckich rynkach? Wszystko na to wskazuje. Pamiętajmy jednak, że póki co to tylko plotki i ploteczki. Na konkrety będziemy musieli jeszcze poczekać.

A co gdyby Harley-Davidson Sportster 300 pojawił się w Europie i można by nim jeździć z prawem jazdy kategorii A2 w kieszeni? Chcielibyście mieć taki sprzęt? Dajcie znać w komentarzach!

Przeczytaj również:

Tanie i dobre motocykle 125 dla początkujących. Ranking TOP5 najlepszych motocykli na prawo jazdy B

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button