125 ccm
Aktualnie czytasz:
Najfajniejsza 125-ka 2020: Motocykl, czy skuter? Sprawdzamy na przykładzie jednośladów Suzuki
0

Który jednoślad klasy 125 może okazać się najfajniejszą opcją? Odpowiedź nie jest wcale oczywista, a werdykt takiego porównania w dużej mierze może zależeć od osobistego podejścia do jednośladów i tego co w duszy przyszłego motocyklisty gra. 

Można by się rozwodzić w temacie co lepsze, motocykl czy skuter? Odpowiedź na to jakże częste u początkujących użytkowników jednośladów pytanie nie występuje w jednej uniwersalnej wersji.

Istnieją jednak pewne uniwersalne prawa.

Jeśli w jednośladach kręcą cię przysłowiowe wolność, niezależność i wiatr we włosach, podchodzisz do nich bardziej emocjonalnie, lub szukasz nowych doznań i dążysz do samodoskonalenia, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że na motocyklu - niezależnie od jego rodzaju, odnajdziesz się znacznie lepiej niż na skuterze.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jeśli podchodzisz do tematu jednośladów bardziej pragmatycznie i szukasz funkcjonalnego i możliwie najbardziej praktycznego środka transportu, to zacznij swoje poszukiwania od oferty skuterów.

Oczywiście, tak jak motocykle potrafią oferować mniej lub więcej praktyczności wygody i funkcjonalności - dając zazwyczaj w zamian więcej charakteru i walorów związanych z reprezentowanym segmentem, tak skutery mogą być do bólu wręcz uniwersalne, lub nacechowane stylem, lub sportowym charakterem.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Im bardziej uniwersalny pojazd, tym zazwyczaj (choć nie jest to świętą regułą) również bardziej pragmatyczny, a przez to często po prostu nudny. Im bardziej ukierunkowany w stronę któregoś z segmentów, tym zazwyczaj traci na walorach praktycznych. W końcu motocykle sportowe nie powstawały nigdy głównie z myślą o wożeniu pasażera i bagażu, a stylowo wyglądające skutery często okupują swoje ponadczasowe linie kompromisami w postaci ograniczonej funkcjonalności.

Jak takie porównanie jednośladów klasy 125 wygląda na przykładzie oferty Suzuki, możecie przekonać się w poniższym filmie.

Obecnie w ofercie Suzuki Motor Poland nie występuje już sportowy GSX-R 125, ale dostępny jest jeszcze w salonach dealerskich. Oprócz tego na zainteresowanych tą klasą jednośladów czekają nieco bardziej uniwersalny, ale nie pozbawiony sportowych genów GSX-S 125 oraz dwa skutery - czerpiący z długich tradycji maxi skuterów Suzuki model Burgman 125 oraz bardzo uniwersalny i szczycący się lekką konstrukcją model skutera Address 125.

 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
13%
38%
50%