Klasyczne Harleye ze zmiennymi fazami rozrządu: to się dzieje naprawdę

H-D prezentuje dwa całkowicie nowe motocykle CVO [informacja prasowa]

W skrócie
  • 120-lecie marki Harley-Davidson to nie tylko huczne obchody, ale także wyjątkowe premiery wśród motocykli
  • Oto dwie z gorących premier tego sezonu, czyli H-D CVO Street Glide i CVO Road Glide 2023
  • Motocykle otrzymają nie tylko nowy i oryginalny design, ale także rozwiercone do niemal dwóch litrów pojemności silniki z układem zmiennych faz rozrządu

Harley-Davidson uchyla rąbka tajemnicy i przedstawia dwa zupełnie nowe modele motocykli z serii CVO: Będa to limitowane modele CVO  Street Glide  i CVO  Road Glide, które zadebiutują na żywo na imprezie Harley-Davidson Homecoming  z okazji 120. rocznicy powstania firmy.

Od roku 1999, dział motocykli Harley-Davidson Custom Vehicle Operations  (CVO ) oferuje kolekcje nietuzinkowych maszyn produkowanych zawsze w limitowanej liczbie egzemplarzy. Motocykle z serii CVO prezentują najwyższej klasy stylistykę, design, kunszt wykonania i jeszcze większą dbałość o szczegóły. A wszystko to dopełnione najlepszymi osiągami wśród maszyn fabrycznych. Przez dziesięciolecia projektanci i inżynierowie Harley-Davidson z pietyzmem rozwijali te motocykle, stopniowo wprowadzając ulepszenia, aby jeszcze bardziej poprawić wrażenia z jazdy, jednocześnie szanując dziedzictwo i ich pozycję ikony w sercach i umysłach entuzjastów na całym świecie.

Nowe modele H-D CVO: nowczesność z szacunkiem dla dziedzictwa

Harley-Davidson właśnie zapowiada dwa nowe motocykle CVO z rocznika 2023, z niezwykłymi i znacznymi zmianami stylistycznymi i jeszcze bardziej zaawansowanymi zmianami pod względem technologii, która ma się przekładać bezpośrednio na osiągi. Szczegóły wyposażenia i specyfikacje techniczne zostaną ogłoszone 7 czerwca 2023 r. wraz z oficjalną premierą tych zupełnie nowych modeli CVO 2023 Street Glide  i CVO Road Glide.

 

„Wraz z wprowadzeniem tych zupełnie nowych motocykli CVO Street Glide i CVO Road Glide całkowicie przeprojektowaliśmy dwa najbardziej kultowe motocykle Harley-Davidson i na nowo zdefiniowaliśmy granice CVO” — powiedział Jochen Zeitz, prezes i dyrektor generalny firmy Harley-Davidson. „Opracowując od podstaw te dwa modele, rozpoczynamy nową erę innowacji, projektowania, inżynierii i technologii, jednocześnie rozszerzając definicję Harley-Davidson CVO i przenosząc doświadczenia Grand American Touring na inny poziom. Nowe modele CVO Street Glide i CVO Road Glide przełamują schematy i ustawiają poprzeczkę na nowo, aby zapewnić najlepsze wrażenia z jazdy motocyklem Harley-Davidson”.

Harley-Davidson CVO 2023

„Ten całkowicie nowy i bez cienia wątpliwości oryginalny design Harley-Davidson zapewnia płynne i dynamiczne przejście od przednich błotników do kufrów” — powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny Harley-Davidson, komentując projekt nowych motocykli. „Osiągając większy stopień zmian wizualnych niż jakakolwiek poprzednia generacja, projekt tych modeli CVO Street Glide i CVO Road Glide jest rewolucyjnym podejściem do historycznej sztuki ewolucji. Podobnie jak wszystkie motocykle Harley-Davidson, te nowe modele mają budzić poczucie ponadczasowego pożądania”.

 

2023 Harley-Davidson CVO  Street Glide  

Całkowicie nowa owiewka Batwing w modelu CVO  Street Glide  2023 ma udoskonalony profil, który charakteryzuje design pod kątem szybkości, z bardziej pochyloną przednią szybą. Wcięcia przy reflektorze są wyraźniejsze, a kierunkowskazy zintegrowane w przeciwieństwie do zewnętrznych, montowanych w poprzednich modelach. Kultowy kształt „T” owiewki batwing został zachowany, ale sylwetka i zarys wizualny zostały unowocześnione dzięki przeprojektowanym płaszczyznom. Nowa owiewka jest spójna stylistycznie ze zbiornikiem paliwa, panelami bocznymi i kuframi. Charakterystyczne światło w kształcie litery „omega” stanowi natychmiastowy znak rozpoznawczy nowego modelu, a kierunkowskazy są elegancko „ukryte” i zintegrowane w listwach podświetlenia.

 

2023 Harley-Davidson CVO  Road Glide

Całkowicie nowa owiewka modelu CVO  Road Glide  stanowi agresywną aktualizację „nosa rekina” z modelu 2022 i doskonale komponuje się ze zbiornikiem paliwa, panelami bocznymi i kuframi. Pojedynczy reflektor LED ma szeroki, poziomy kształt, ale sprawia wrażenie, że jest dwuelementowy, nawiązując wizualnie do kluczowej cechy wszystkich poprzednich owiewek modelu Road Glide . Kierunkowskazy są zintegrowane z zewnętrznymi elementami tego charakterystycznego oświetlenia.

Obydwa motocykle zostaną wyposażone w nowy, prawie dwulitrowy silnik V2 o oznaczeniu 121, który otrzyma nie tylko zwiększoną pojemność, ale także po raz pierwszy w klasycznych motocyklach Harley-Davidson układ zmiennych faz rozrządu. Wszytsko po to, by dostarczane przez te masyzny emocje wskoczyły na jeszcze wyższy poziom motocyklowej ekscytacji.

Najważniejsze cechy nowych modeli:

  • Znacznie zmieniony design
  • Nowy silnik Milwaukee-Eight VVT 121 o pojemności 1977 cm3
  • Całkowicie nowe zawieszenie
  • Całkowicie nowy system multimedialny
  • Dwie opcje malowania/wykończenia

Przeczytaj też:

Festiwal z okazja 120-lecia marki Harley-Davidson już w czerwcu w Budapeszcie

 

Dalsze szczegóły zostaną ujawnione 7 czerwca 2023 r. Więcej informacji na stronie www.h-d.com/ourfutureisreal

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button