Honda Rebel 1100: Nowy cruiser na bazie Africa Twin?

Honda pracuje nad zupełnie nową wersją znanego już modelu Rebel. Nowa maszyna ma powstać w oparciu o bazę z najnowszego wcielenia modelu Africa Twin.

Honda posiada bradzo bogatą w lubiane modele cruiserów historię. VT 750/1100, VTX 1800, a nawet VT 600, to już motocyklowe legendy. W ostatnich jednak latach wyraźnie brakuje japońskich propozycji se skrzydłem z godle wśród motocykli tworzonych na amerykańską modłę.

Jak dowiedzieliśmy się z tajnych źródeł, ma się to jednak zmienić, bo do małej "rebelki" 500, ma dołączyć model Rebel 1100. Co cieszy, choć pewnie nie wszystkich, nowe cruisery Hondy przestają na siłe kopiować pierwowzór zza oceanu. Honda wyraźnie nadaje swoim obecnym krążownikom bardziej uniwersalny i nowoczesny charakter. Te motocykle już niczego nie udają, oferując w zamian zupełnie nowe podejście do tematu "low and long".

Motocykl ma być napędzany jednostką przeszczepioną z Hondy CRF 1100 L Africa Twin. Moc powinna oscylować w granicach 90-100KM, co zapewni więcej niż zadowalającą dynamikę. Raczej nie ma co liczyć na wersję zgodną z kategorią prawa jazdy A2 - tu świetnie wypełnia swoją rolę model Rebel 500. Duża rebelka, będzie zapewne propozycją dla bardziej doświadczonych motocyklistów.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Należy się także spodziewać, że w odróżnieniu od pięćsetki, która z elektronicznych dodatków posiada jedynie ABS, tutaj pojawią się z pewnością zaawansowane systemy kontroli, tryby jazdy i inne dodatki znane z dużych modeli klasy premium. Motocykla ma także zostać oparty o zupełnie nową ramę, jednak założenia konstrukcyjne mają zostać zachowane względem mniejszej wersji.

Z większym silnikiem ma także współgrać zawieszenie lepszej klasy oraz inne podzespoły. W stosunku do prezentacji graficznej, liczymy, że przy przednim kole pojawią się jednak dwie tarcze hamulcowe. Inaczej ciężko będzie o odpowiednie opóźnienia przy tak żywiołowej jednostce napędowej. To jednak na razie tylko komputerowy render, więc pozostaje nam czekać na pierwsze zdjęcia fabrycznej wersji dużej rebeliantki.

Kiedy należy spodziewać się premiery? Jeśli tylko targi EICMA 2020 się odbędą, to jest to główny kandydat do pokazania nowego modelu. W każdym razie wszystko wskazuje na to że Honda Rebel 1100 będzie dostępna w ofercie już w przyszłym roku.

[trending]

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button