Honda MSX125: Czy warto kupić?

Honda MSX 125 to prawdziwy ewenement wśród tegorocznych propozycji na rynku. Motocykl bardzo kompaktowych rozmiarów i z porządnym silnikiem 125 wzbudził nasze zainteresowanie, jednak czy warto ją kupić? Skuterowo.com postara się odpowiedzieć na to pytanie.

MSX 125 skojarzył się nam od razu z kultową Hondą Monkey – malutkim motorkiem wyposażanym w silniki od 50 do 110 ccm. Opisywany model wyraźnie nawiązuje do założeń tamtego motocykla. Jest wyjątkowo poręczny, toczy się na niedużych, 12calowych kołach i wyposażony jest w leżący, czterosuwowy, legendarny silnik. Design tego motocykla wygląda uroczo, lekko zadziorna linia wyraźnie kontrastuje z małymi rozmiarami.

Silnik produkujący prawie 10 KM mocy przy masie 102 kg to imponujący wynik – aż chce się tym pojeździć! Motocykl nie wymusza zbyt skurczonej pozycji mimo swoich gabarytów. Choć domeną MSXa jest zdecydowanie przedzieranie się w miejskiej dżungli w jak najkrótszym czasie, nie powinna męczyć także podczas wypadów za miasto. Podnóżki umieszczone są nisko, kierownica za to jest dość wysoka, co zapewnia wyprostowaną pozycję. Honda nie jest raczej dedykowana ludziom powyżej 180 cm wzrostu, jednak jazda nią nie powinna zbytnio męczyć nawet wyższych kierowców.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

W oczy rzuca się zawieszenie – upside downy z przodu to niezła ekstrawagancja w tego typu sprzęcie. Wpływają pozytywnie na jakość prowadzenia się motocykla i dobrze trzymają przy ciasnych i szybkich zakrętach.

Oba koła wyposażone są w skuteczne hamulce tarczowe, które wydają się aż nadto duże – w małej Hondzie nie widać oszczędności.

Producent deklaruje spalanie 1,5l/100 km. Naszym zdaniem to przesada, ale elektroniczny wtrysk paliwa spokojnie pozwoli oscylować poniżej 2l/100 km.

Motocykl zdecydowanie przypadnie do gustu tym, którzy lubią czuć pełną swobodę podczas codziennego poruszania się po mieście a przy okazji cenią dobrą dynamikę motocykla.

Cena nowej Hondy MSX  125 to  10 200 PLN i naszym zdaniem jest warta tych pieniędzy.

 

 

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button