Harley-Davidson 2023: Jak mają wyglądać motocykle w stylu muscle car? Właśnie tak

Informacja prasowa

W skrócie
  • Dla Amerykanów wszystko co wiąże się z erą samochodów Muscle Car jest jak narodowa świętość. Nic więc dziwnego, że również motocykle spowite barwami znanymi z tamtych czasów, wyglądają po prostu genialnie
  • Nowe wersje motocykle H-D Street Glide ST, Low Rider ST oraz Road Glide ST ze specjalnej serii Enthusiast uświetniają obchody 120. rocznicy założenia amerykańskiej marki motocykli

Harley-Davidson celebruje kulturę muscle car i jej wyścigowe dziedzictwo, wprowadzając motocykle Fast Johnnie, dodatkową stylizację dla rocznika 2023, w nowej kolekcji Enthusiast. Ten specjalny schemat malowania w kolorze Blue Fuse z białymi wyścigowymi paskami, jest oferowany jako fabryczna opcja w trzech modelach Harley-Davidson 2023: Low Rider  ST, Street Glide  ST i Road Glide  ST. Produkcja tych maszyn jest ograniczona do łącznie nie więcej niż 2000 modeli na całym świecie.

Maszyny z kolekcji Enthusiast są hołdem dla motocyklistów-pasjonatów Harley-Davidson oraz są inspirowane ich historiami i dziedzictwem. Schemat malowania Fast Johnnie nawiązuje do kultowych motywów stylistycznych samochodów typu muscle car i pony z lat 60. i 70. – kontrastujące paski „wyścigowe” na odważnym kolorze podstawowym oraz symboliczny znak lub logo włączone do pakietu graficznego. Te zabiegi stylistyczne posłużyły do stworzenia oczywistej wizualnej różnicy między wersją a tą oferowaną w kolekcji Enthusiast. Postać świnki Fast Johnnie umieszczona po lewej stronie zbiornika paliwa pojawia się również na motocyklach zespołu fabrycznego Harley-Davidson Screamin’ Eagle  ścigających się w serii MotoAmerica King of the Baggers. Grafika została zainspirowana historią prosiaka o imieniu Johnnie adoptowanego w 1920 roku przez kierowcę wyścigowego Harley-Davidson i członka sławnej ekipy Wrecking Crew, Raya Weishaar’a, który stał się maskotką zespołu. Prosiaczek często siedział na zbiorniku paliwa podczas zwycięskiego okrążenia motocykla po wyścigu i jest też zwykle uważany jako źródło nazwy „Hog” używanej do dziś w Harley-Davidson.

“Grafika z paskami jest potężnym sygnałem dla pokolenia, które osiągnęło dojrzałość w tamtej epoce i nadal ma wpływ na dzisiaj” — powiedział Brad Richards, wiceprezes ds. projektowania i dyrektor kreatywny Harley-Davidson. „Bazowy kolor Blue Fuse wybrany dla Fast Johnnie przypomina popularny ton z ery samochodów typu muscle car. W przypadku pasków graficznych użyliśmy niestandardowego białego koloru, opracowanego tak, aby autentycznie odzwierciedlał epokę. Nanieśliśmy klasyczny wzór pasków – cienki, szeroki i cienki –  po bokach i na górze karoserii motocykla. Ten wygląd to czysta Americana”.

Na zbiorniku i przednim błotniku napis „Harley-Davidson” zastępuje jeden z cieńszych pasków. W zależności od modelu motocykla, pasy są nakładane na oba błotniki, górę i bok zbiornika paliwa, owiewkę oraz panele boczne i kufry. Logo kolekcji Enthusiast znajduje się na tylnym błotniku.

 Przeczytaj też:

Klasyczne Harleye ze zmiennymi fazami rozrządu: to się dzieje naprawdę

Klasyka i sportowe dziedzictwo Ameryki

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie  – Low Rider  ST

Pakuj się i ruszaj ścigać horyzont. Model Harley-Davidson Low Rider  ST to amerykański motocykl sportowo-turystyczny z silnikiem w układzie V dla tych, którzy kochają czysty i smukły styl West Coast i pożądają niesamowitych osiągów układu napędowego Milwaukee-Eight  117 V-Twin. Low Rider  ST to kwintesencja charakteru Harley-Davidson. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Low Rider  ST z rocznika 2023.

Specjalny schemat malowania:

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

  • Kolor Blue Fuse z białymi wykończeniami custom
  • Logo kolekcji Enthusiast na tylnym błotniku
  • Grafika po obu stronach zbiornika paliwa – Fast Johnnie po lewej, logo Bar&Shield po prawej

 

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie – Street Glide  ST

Podrasowane osiągi i styl turystycznego baggera dla tych, którzy po prostu nie mają dość. Model Street Glide  ST łączy w sobie muskularny układ napędowy Milwaukee-Eight  117 z wpływami stylistycznymi West Cost i nowymi wykończeniami w ciemniejszym brązie. Niezmniejszony komfort i kultowa owiewka batwing przemawiają do tradycjonalistów. Poznaj nową klasę osiągów i stylu Harley-Davidson. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Street Glide  ST z rocznika 2023.

Kolekcja motocykli Enthusiast Fast Johnnie – Road Glide  ST

Elegancki model Road Glide  ST sprawia jeszcze większe wrażenie niż kiedykolwiek i jest wspierany potężną mocą układu napędowego Milwaukee-Eight  117. Stylistyka West Coast i czarno-brązowe wykończenia wyróżniają ten motocykl z tłumu wyczynowych zawadiaków. Legendarny komfort i „nos rekina” sprawiły, że owiewki stały się atrakcyjne dla tych, którzy chcą szybko pokonywać bezkresną drogę. Mechaniczne maszyna jest identyczna jak model Road Glide  ST z rocznika 2023.

Cechy stylistyczne modeli Fast Johnnie Road Glide ST i Fast Johnnie Street Glide ST

  • Kolor Blue Fuse z białymi wykończeniami custom
  • Logo kolekcji Enthusiast na tylnym błotniku
  • Grafika po obu stronach zbiornika paliwa – Fast Johnnie po lewej, logo Bar&Shield po prawej
  • Dział Harley-Davidson Genuine Motor Parts & Accessories oferuje dopasowane kolorystycznie kufry King Tour-Pak i Chopped Tour-Pak oraz pokrywy kufrów bocznych z głośnikami.

 

Harley-Davidson hołduje ponadczasowej pogoni za przygodą i wolności dla duszy. Odwiedź www.harley-davidson.pl, aby dowiedzieć się więcej o wszystkich modelach z rocznika 2023, w tym: Grand American Touring, Cruiser, Sport, Adventure Touring i Trike, a także o programie H-D Certified  oraz o nowym wyposażeniu do jazdy, akcesoriach i nie tylko.

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button