Gazbox Malossi - rewolucja technologii?

Gazboxy – te tajemnicze urządzenia od dawna wzbudzały wasze zainteresowanie. W ofercie sklepu on-line niemal od początku znaleźć mogliście gazboxy firmy Doppler. Były to tradycyjne, dobre i sprawdzone konstrukcje zapewniające widoczną poprawę reakcji na dodawanie gazu.

Wraz z nową odsłoną sklepu pojawiły się gazboxy firmy Stage6. W naszym mniemaniu poza atrakcyjniejszym wyglądem niczym nie różnią się w pracy od produktów firmy Doppler. W ostatnim czasie jednak zostaliśmy mile zaskoczeni. Firma Malossi wprowadziła do swojej oferty tak zwane gazboxy miękkie. Ich oznaczenie to w skrócie M.A.C.S.I.. Chcieliśmy przetestować ten nowy produkt przed wprowadzeniem go do sprzedaży w naszym sklepie on-line. Oto wyniki naszego testu.

Według zapewnień producenta gazbox Malossi jest produktem, który zapewniać ma dopalanie niewykorzystanego paliwa podczas zwalniania. Ma działać jak swego rodzaju doładowanie. W pudełku znajdziemy sam gazbox (który notabene trzeba poskładać do kupy bo jest w częściach.), specjalne łączniki, przewody gumowe do mocowania, specjalne wyjście do kolektora (gdy skuter nie posiada podciśnieniowego gaźnika) i instrukcję montażu. Zaczynamy… Przystępując do montażu czułem się trochę jak Adam Słodowy.

Zestaw mimo, że składający się z niewielu elementów nie jest wcale taki prosty do złożenia. Producent pomyślał sobie chyba, że skoro on spędził nad konstruowaniem trochę czasu to czemu użytkownik ma tego nie zrobić. Chwila nad instrukcją i udało się złożyć gazbox w jedną całość. Teraz nadszedł czas na montaż. Producent bardzo skrupulatnie i dokładnie wyjaśnił w instrukcji w jaki sposób ma odbywać się montaż tego urządzenia w skuterze z gaźnikiem podciśnieniowym jak i w takim pojeździe który takowego gaźnika nie posiada.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Samo zamontowanie do skutera nie nastręczyło już żadnych problemów. W naszym przypadku był to pojazd z gaźnikiem podciśnieniowym. Gdy już wszystko było założone postanowiliśmy dokładnie sprawdzić jak skuter zachowuje się w każdym zakresie obrotów. Sam start stał się bardziej dynamiczny. Skuter żwawiej reagował na manetkę gazu. Polepszyła się również praca silnika w praktycznie całym zakresie obrotów.

Do niewątpliwych zalet tego urządzenia było zniwelowanie dziury która występowała podczas zwalniania z prędkości 80 do 50 i ponownego przyspieszania. Rozczarowało nas trochę brak poprawy ekonomiki jazdy. Produkt firmy Malossi nie sprawił abyśmy odczuli mniejsze spalanie skutera. Z drugiej jednak strony jest to produkt tuningowy więc nie zależy nam aż tak bardzo na oszczędności w spalaniu, bo przecież w tuningu liczą się osiągi.

Czy gdybyśmy mieli wydać 128 zł (cena z dnia 02.04.2005 aby sprawdzić obecną cenę wejdź do naszego sklepu on-line.) to czy kupilibyśmy tę zabawkę? Odpowiedź brzmi: Zdecydowanie tak. Daje ona więcej niż tradycyjne gazboxy. Niestety nie wygląda może tak okazale jak produkty konkurencji jednak działa naprawdę dobrze. Decyzja należy do Was. Jeśli chcecie zamontować Wasz gazbox w miejscu widocznym to Malossi nie będzie dobrym wyborem upiększającym skuter, jeśli jednak zależy Wam na osiągach to z zakupu tego produktu naprawdę będziecie zadowoleni.

Inne publikacje na ten temat:

Archiwum Jednoślad.pl

Archiwum portalu Jednoślad.pl 2005-2010.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button