Aktualnie czytasz:
Fantic Caballero: Włoska radość z jazdy w Polsce
2

Jeśli jeszcze nie miałeś styczności z legendą motocykli Fantic Caballero, to najwyższy czas to zmienić. Te maszyny nie pozostawiają cienia wątpliwości, że generowanie radości z jazdy mają w genach.

Fantic Motor to dzieło dwóch inżynierów Mario Agratiego i Henry`ego Keppel-Hesselinkisa. Firma powstała w 1968 roku we włoskim Treviso, a ambitnym zadaniem, jakie sobie wówczas postawili sobie panowie, było wyprodukowanie najlepszych maszyn enduro na rynku. Już w 1969 roku powstał pierwszy motocykl off-roadowy o nazwie Caballero Cross 50. Konstrukcja była na tyle udana, że już rok później wyprodukowano aż 10 000 sztuk Caballero i wprowadzono dodatkowo do oferty nowe modele. Fantic Motor odniosło wielki sukces i szybko rozpoczęto eksport motocykli enduro, mini-motocykli i gokartów na cały świat. W latach osiemdziesiątych Fantic odnosił także sukcesy na arenie sportowej. Np. w mistrzostwach świata w trialu, zdobywając trzy tytuły, a także siedem zwycięstw w prestiżowych zawodach enduro Six Days.


Dziś bogata historia marki, legendarne konstrukcje i niepowtarzalny design włoskich motocykli, ponownie goszczą na salonach. Fantic Caballero powraca w pięknym stylu z ofertą pojazdów klasy 125, 250 oraz 500 w kilku ciekawych wariantach. Każda z maszyn posiada zaszczepione DNA Fantic i jest nie do pomylenia z żadną inną. Najnowsze wcielenie legendarnych modeli Caballero zdaje się posiadać wszelkie atuty, by namieszać nie tylko w kategorii urban scrambler. Flagowy model czyli Caballero 500 to de facto chłodzona cieczą jednocylindrowa 450-ka, która nie tylko wygląda świetnie, ale ostrzy swoje pazurki na każdą przejażdżkę. Niezależnie czy zafundujesz jej miejskie wyzwania z kocimi łbami, krawężnikami i torowiskiem, czy też zaprosisz na przejażdżkę nawet po bardziej wymagających bezdrożach, wszędzie będzie się czuć jak ryba w wodzie. 40 KM oraz mocna charakterystyka singla zapewnia więcej niż zadowalające doznania z jazdy, a odpowiednio dobrane hamulce i zawieszenie tworzą całość w postaci nowoczesnego funbike`a w pięknej retro skorupie. Do wyboru, oprócz uniwersalnego scramblera jest także wersja nakierowana bardziej na szosę o nazwie Flat Track, fabryczna rajdówka Rally, a także specjalna odmiana Anniversary, stworzona z okazji 50. Rocznicy założenia firmy.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Niezależnie czy wybierzesz Scramblera 125, 250, czy 500, a może Flat Tracka, lub wersję Rally, zawsze będzie towarzyszyć ci lekkość, precyzja prowadzenia i jakość komponentów składających się na niepowtarzalny efekt. Caballero to klasa sama w sobie, a teraz, dzięki firmie Moto Trip z Krakowa, możesz jej zakosztować na polskiej ziemi.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%