Co widzi zawodnik ścigający się na Wyspie Man? Koniecznie zobacz niesamowity onboard z kamery umieszczonej wewnątrz kasku [VIDEO]

Jest szybko, jest bardzo szybko!

W skrócie
  • Przejazd okrążenia na Wyspie Man z perspektywy zawodnika
  • Niesamowity onboard z kasku Daveya Todda
  • Jest bardzo szybko - przejazd lokalnymi drogami z prędkością ponad 300 km/h robi niesamowite wrażenie [VIDEO]

Motocykliści uwielbiają oglądać najróżniejsze onboardy nagrane podczas topowych serii wyścigowych i wszystko wskazywało na to, że ujęć z kamery z obiektywem 360 stopni nie da się już pobić. Szybko jednak okazało się, że za sprawą niewielkiej kamery umieszczonej wewnątrz kasku można pokazać dokładnie to, co widzi zawodnik. 

Wyspa Man położona na Morzu Irlandzkim, co roku staje się areną jednych z najbardziej ekscytujących i niebezpiecznych drowoych wyścigów motocyklowych na świecie – Tourist Trophy. Odbywające się od 1907 roku wyścigi TT są jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w świecie sportów motorowych, przyciągając zarówno zawodników, jak i fanów z całego globu. Zawody odbywają się na słynnej trasie Snaefell Mountain Course, która liczy 60,72 kilometra i składa się z 264 zakrętów. Droga wyścigu wiedzie przez wąskie wiejskie drogi, miasta i górskie tereny Wyspy Man, na których motocykliści osiągają prędkości przekraczające 300 km/h.

Z pewnością wiedzieliście już co najmniej kilka różnych filmów nagranych z najróżniejszych perspektyw, które jednoznacznie udowadniają, że zawodnicy startujący na Wyspie Man najprawdopodobniej pochodzą z innej planety – niewielkie jest grono osób, które świadomie pędzą z prędkością przekraczającą 300 km/h po lokalnych drogach wiodących przez miasta i wsie. A zastanawialiście się kiedyś co podczas wyścigu widzi zawodnik? Teraz macie taką okazję.

Najważniejsze informacje:

  1. Niesamowite okrążenie na trasie Mountain Course w wykonaniu Davey Todd’a.
  2. Dzięki kamerze zamontowanej w kasku widzimy dokładnie to, co zawodnik startujący w wyścigach drogowych odbywających się na Wyspie Man.
  3. Jest bardzo szybko, co potwierdza ujęcie z niewielkiej kamery – motocykliści pędzą lokalnymi drogami z prędkością przekraczającą 300 km/h.

Przeczytaj również:

Kalendarz MotoGP 2024 – gdzie obejrzeć wyścigi motocyklowe?

Davey Todd zabierze was w niesamowitą podróż po okrążeniu Mountain Course, gdzie dzięki zamontowanej kamerze w kasku macie możliwość zobaczenia tego, co widzi zawodnik. Jest piekielnie szybko, dzieje się absolutnie wiele, a otaczający świat zmienia się w mgnieniu oka. Rozsiądźcie się wygodnie w fotelu, bo przed wami ponad 19-minutowa uczta dla oczu, a jednocześnie katorga dla błędnika. Wielokrotna jazda z prędkością przekraczającą 300 km/h, a do tego niebywała bliskość domów, krawężników, płotów i drzew – wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie. To zdecydowanie jest seria wyścigowa dla najodważniejszych.

Todd w 2018 roku został najszybszym debiutantem na Wyspie Man, a w tym roku udowodnił, że należy go zaliczyć do grona, które walczy o najwyższy stopień na podium. W poprzednich występach regularnie meldował się na miejscach medalowych, a w 2024 roku zwyciężył dwukrotnie – w Senior TT oraz Superstock 1 TT.

Wiktor Seredyński

Od małego oglądał się za motocyklami do tego stopnia, że kilkukrotnie nabił sobie guza na głowie na przydrożnej lampie. Fan dalekich podróży, garażowego majsterkowania, ale także wyścigowej jazdy na torze. Wszystkie rzeczy związane z motocyklami odbywają się oczywiście w akompaniamencie Dire Straits. Podróż i jazda jest celem, a motocykle sposobem na spełnione życie.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button