Aktualnie czytasz:
Aplikacja dla motocyklisty. Waze dodaje opcje, dostosowuje aplikację pod motocyklistów
6

Waze, aplikacja, która założyła, że sprawi by poruszanie się pojazdem było bardziej społeczne, dodaje opcje dedykowane motocyklistom. Zaktualizowana apka pokieruje nas trasami używanymi przez innych motocyklistów oraz inaczej skalkuluje dojazd na miejsce.

Należąca do konsorcjum Alphabet (czytaj: Google’a) aplikacja Waze to taki Yanosik od Amerykanów. Nie tylko za darmo poprowadzi nas do celu, ale także pozwala na raportowanie zdarzeń drogowych czy miejsc gdzie stoi policja. Zresztą, dzięki użytkownikom Waze’a wszyscy ci, którzy korzystają regularnie z Google Maps otrzymują dokładniejsze, szybsze trasy dojazdu. Bo nie można zapominać, że darmowa nawigacja Waze to także kombajn do zbierania danych.

Od zeszłego tygodnia Waze będzie pozawalał na wybranie motocykla jako typ pojazdu. Zmieni to sposób w jaki aplikacja będzie kalkulować trasę, uwzględniając fakt, że motocykliści mogą poruszać się pod buspasach (w zależności od tego, gdzie się znajdujemy) czy filtrować ruch drogowy jadąc między samochodami. Dodatkowo, motocykliści będą kierowani częściej trasami, gdzie jeździli inni motocykliści oraz będą mogli wybrać drogi gruntowe jako formę dojazdu do celu.

Póki co opcja ta dostępna będzie głównie na rynku amerykańskim, ale bez dwóch zdań będzie rozszerzana także o kolejne kraje. A Wy korzystacie z dedykowanych, motocyklowych aplikacji?

 
Czytaj
REKLAMA

Odkryj na nowo motocykle 125 FB Mondial

Poznaj FB Mondial HPS 125. Najbardziej stylowy motocykl na prawo jazdy B.Niezwykła dbałość o detale oraz ergonomiczna pozycję jazdy sprawiają, że jazda jest przyjemnością i sprawia, że każdy może dosięgnąć marzeń. To motocykl, wykonany w duchu klasyki, który zapewnia najwyższe bezpieczeństwo, a dzięki zaawansowanej technologii jest niezawodny.

[AKTUALIZACJA] Nasi czytelnicy słusznie zauważyli, że opcja dostępna jest już od jakiegoś czasu także w Polsce. Dzięki za podpowiedź! 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
67%
Interesujące
22%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
11%
 • Robert
  5 grudnia 2017 at 11:25

  Głównie to już działa w PL funkcja Waze dla moto, tylko pogoda jeszcze nie teges 🙂

 • mw
  5 grudnia 2017 at 11:32

  „Póki co opcja ta dostępna będzie głównie na rynku amerykańskim, ale bez dwóch zdań będzie rozszerzana także o kolejne kraje” – ta opcja dostępna jest już w Polsce. Korzystamy!

 • Ryszu
  5 grudnia 2017 at 15:39

  Korzystam już od dawna podczas jazdy na moto… tyle, że z yanosika. Antyradar działa o niebo lepiej niż waze, nie ma porównania jeśli chodzi o ilość korzystających, a co za tym idzie informacji o utrudnieniach 😀 waze mnie zawiódł w tym względzie. Niebo a ziemia.

 • enriju
  5 grudnia 2017 at 16:32

  z tego co mi wiadomo Yanosik, już jakiś czas temu daje możliwość korzystania z aplikacji i z urządzenia na motocyklu….

 • Pita
  6 grudnia 2017 at 14:11

  I ja korzytam z yanosika, wydaje mi się dużo bardziej sprawny w Polsce, ale konkurencja zawsze jest potrzebna, żeby się nawzajem nakręcali