Aktualnie czytasz:
Zipp Simpli 50 2016: Powraca hit sprzed lat. Tym razem z silnikiem 4T
4

Zipp Simpli 50 to doskonale znana konstrukcja. Wcześniej skuter występował wyłącznie w wersji 2T, co w połączeniu z niską masą sprawiało, że był to jeden z bardziej dynamicznych sprzętów w swojej klasie.

Dziś Zipp Simpli 50 debiutuje ponownie. Jednak wyłącznie w wersji z silnikiem czterosuwowym o mocy 3.6 KM. Zmiana jest podyktowana nowymi normami emisji spalin, które wchodzą w życie od 2018 roku. Wkrótce zatem zakup skutera czy motoroweru z silnikiem dwusuwowym będzie po prostu niemożliwy.

Mimo innego silnika Zipp Simpli 50 4T wciąż może się podobać za sprawą unikalnej i agresywnej sylwetce. Cena? Skuter już jest dostępny w sprzedaży za nieco ponad 5000 PLN.

Damian Śmigielski, Jednoślad.pl. Jesteśmy na stoisku Zippa. To jest Zipp Simpli. To jest model, który już był na polskim rynku tylko z silnikiem dwusuwowy, jest to projekt autorski marki Zipp. Niestety dwusuwy muszą z rynku europejskiego zniknąć, dlatego firma zdecydowała przesiąść się na silnik czterosuwowy. Mamy tutaj 50’tkę, czterosuwową, która się rozpędza do 45 km/h, waży ledwo 100 kilogramów i kosztuje niewiele ponad 5 tysięcy złotych. Niedługo, mam nadzieję, pojeździmy na nim. Subskrybujcie nasz kanał Youtubowy, zaglądajcie na Jednoślad.pl i zaglądajcie na Facebooka.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe Wombat
  24 marca 2016 at 14:56

  5000zł za spasionego 100kg ale przy tym prawie jednoosobowego chinola ze słabym 4T?
  To chyba +2000zł za dodatki typu Emergency Switch na prawej manetce oraz ^sportowy^ amortyzator z zewnętrznym zbiornikiem ciśnienia.
  Na pewno jest niezbędny w tej konstrukcji kiedy przekroczymy nią 130km/h albo bedziemy skakali z wydmy na wydmę na morderczym Paryż-Dakar naszym Simpli 50cc.
  Już widzę jak się o niego będą zabijać w kolejkach do salonów.

 • Zdjęcie profilowe paci
  24 marca 2016 at 15:15

  Też napisałem cena jest koncepcją nie sluszną,agility[inna półka] 4999-4700,Junak 806 2t ciecz 4897 i Quantum CLASIK 125 taki strzał w kolano samym sobie od 3400

 • Zdjęcie profilowe paci
  24 marca 2016 at 15:43

  I to jest słuszna koncepcja,choć koncepcja ceny już nie jest słuszna:D

 • Southern
  26 marca 2016 at 14:33

  Hit sprzed lat? Pamiętam jak tuż po premierze na najpopularniejsze polskie forum skuterowe zlecieli się świeży nabywcy tego modelu z lamentami o usterkach. Pamiętam ten jęk zawodu, gdy świetnie zapowiadający się skuter okazał się dla wielu kosztowną klapą. Dziś trudno sobie to wyobrazić, ale dla każdego, kto siedział w tym czasie w skuterach był to szok. Na ulicach królowały wówczas Vaporki, Kolibry i podobne, względnie Quantumy, więc Zipp (a właściwie mówiło się o Zico) Simpli był rewolucją. Rewolucją, która zjadła swoje dzieci. Może tym razem będzie lepiej.