Zipp Simpli 50 2016: Powraca hit sprzed lat. Tym razem z silnikiem 4T

Zipp Simpli 50 to doskonale znana konstrukcja. Wcześniej skuter występował wyłącznie w wersji 2T, co w połączeniu z niską masą sprawiało, że był to jeden z bardziej dynamicznych sprzętów w swojej klasie.

Dziś Zipp Simpli 50 debiutuje ponownie. Jednak wyłącznie w wersji z silnikiem czterosuwowym o mocy 3.6 KM. Zmiana jest podyktowana nowymi normami emisji spalin, które wchodzą w życie od 2018 roku. Wkrótce zatem zakup skutera czy motoroweru z silnikiem dwusuwowym będzie po prostu niemożliwy.

Mimo innego silnika Zipp Simpli 50 4T wciąż może się podobać za sprawą unikalnej i agresywnej sylwetce. Cena? Skuter już jest dostępny w sprzedaży za nieco ponad 5000 PLN.

Damian Śmigielski, Jednoślad.pl. Jesteśmy na stoisku Zippa. To jest Zipp Simpli. To jest model, który już był na polskim rynku tylko z silnikiem dwusuwowy, jest to projekt autorski marki Zipp. Niestety dwusuwy muszą z rynku europejskiego zniknąć, dlatego firma zdecydowała przesiąść się na silnik czterosuwowy. Mamy tutaj 50’tkę, czterosuwową, która się rozpędza do 45 km/h, waży ledwo 100 kilogramów i kosztuje niewiele ponad 5 tysięcy złotych. Niedługo, mam nadzieję, pojeździmy na nim. Subskrybujcie nasz kanał Youtubowy, zaglądajcie na Jednoślad.pl i zaglądajcie na Facebooka.

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

4 opinii

  1. 5000zł za spasionego 100kg ale przy tym prawie jednoosobowego chinola ze słabym 4T?
    To chyba +2000zł za dodatki typu Emergency Switch na prawej manetce oraz ^sportowy^ amortyzator z zewnętrznym zbiornikiem ciśnienia.
    Na pewno jest niezbędny w tej konstrukcji kiedy przekroczymy nią 130km/h albo bedziemy skakali z wydmy na wydmę na morderczym Paryż-Dakar naszym Simpli 50cc.
    Już widzę jak się o niego będą zabijać w kolejkach do salonów.

  2. Też napisałem cena jest koncepcją nie sluszną,agility[inna półka] 4999-4700,Junak 806 2t ciecz 4897 i Quantum CLASIK 125 taki strzał w kolano samym sobie od 3400

  3. Hit sprzed lat? Pamiętam jak tuż po premierze na najpopularniejsze polskie forum skuterowe zlecieli się świeży nabywcy tego modelu z lamentami o usterkach. Pamiętam ten jęk zawodu, gdy świetnie zapowiadający się skuter okazał się dla wielu kosztowną klapą. Dziś trudno sobie to wyobrazić, ale dla każdego, kto siedział w tym czasie w skuterach był to szok. Na ulicach królowały wówczas Vaporki, Kolibry i podobne, względnie Quantumy, więc Zipp (a właściwie mówiło się o Zico) Simpli był rewolucją. Rewolucją, która zjadła swoje dzieci. Może tym razem będzie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button