Aktualnie czytasz:
Za co motocyklista i motorowerzysta może stracić dowód rejestracyjny?
0

Dowód rejestracyjny w naszych rękach to nie tylko dokument, który zaświadcza, że jesteśmy właścicielami lub prawowitymi użytkownikami pojazdu, którym się poruszamy. To także nijako potwierdzenie stanu technicznego naszego pojazdu. Zatem za co motocyklista może stracić dowód rejestracyjny?

Zgodnie z art. 132 Prawa o ruchu drogowym policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny:

– gdy pojazd zagraża bezpieczeństwu np. uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone elementy nośne konstrukcji podwozia, ramy etc.
– jeżeli zagraża porządkowi ruchu – np. brak
– gdy narusza wymagania ochrony środowiska – np. co do emisji spalin, głośności wydechu lub nieszczelności silnika, baku itd.
– w razie stwierdzenia, że pojazd nie ma ważnego badania technicznego lub badanie zostało przeprowadzone przez jednostkę do tego nieupoważnioną
– w przypadku zniszczenia dowodu rejestracyjnego w takim stopniu, że jest on nieczytelny
– gdy istnieje uzasadnione podejrzenie podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego
– w przypadku nieokazania przez kierującego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC lub też dowodu opłacenia składki, gdy pojazd zarejestrowany jest poza granicami UE – patrz art. 129 ust. 2 pkt 8 lit. c;
– w razie uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte są nieprawdziwe

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%