Aktualnie czytasz:
Za co motocyklista i motorowerzysta może stracić dowód rejestracyjny?
0

Dowód rejestracyjny w naszych rękach to nie tylko dokument, który zaświadcza, że jesteśmy właścicielami lub prawowitymi użytkownikami pojazdu, którym się poruszamy. To także nijako potwierdzenie stanu technicznego naszego pojazdu. Zatem za co motocyklista może stracić dowód rejestracyjny?

Zgodnie z art. 132 Prawa o ruchu drogowym policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny:

– gdy pojazd zagraża bezpieczeństwu np. uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone elementy nośne konstrukcji podwozia, ramy etc.
– jeżeli zagraża porządkowi ruchu – np. brak
– gdy narusza wymagania ochrony środowiska – np. co do emisji spalin, głośności wydechu lub nieszczelności silnika, baku itd.
– w razie stwierdzenia, że pojazd nie ma ważnego badania technicznego lub badanie zostało przeprowadzone przez jednostkę do tego nieupoważnioną
– w przypadku zniszczenia dowodu rejestracyjnego w takim stopniu, że jest on nieczytelny
– gdy istnieje uzasadnione podejrzenie podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego
– w przypadku nieokazania przez kierującego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC lub też dowodu opłacenia składki, gdy pojazd zarejestrowany jest poza granicami UE – patrz art. 129 ust. 2 pkt 8 lit. c;
– w razie uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte są nieprawdziwe

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%