Aktualnie czytasz:
Za co motocyklista i motorowerzysta może stracić dowód rejestracyjny?
0
 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Dowód rejestracyjny w naszych rękach to nie tylko dokument, który zaświadcza, że jesteśmy właścicielami lub prawowitymi użytkownikami pojazdu, którym się poruszamy. To także nijako potwierdzenie stanu technicznego naszego pojazdu. Zatem za co motocyklista może stracić dowód rejestracyjny?

Zgodnie z art. 132 Prawa o ruchu drogowym policjant ma prawo zatrzymać dowód rejestracyjny:

– gdy pojazd zagraża bezpieczeństwu np. uczestniczył w wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone elementy nośne konstrukcji podwozia, ramy etc.
– jeżeli zagraża porządkowi ruchu – np. brak
– gdy narusza wymagania ochrony środowiska – np. co do emisji spalin, głośności wydechu lub nieszczelności silnika, baku itd.
– w razie stwierdzenia, że pojazd nie ma ważnego badania technicznego lub badanie zostało przeprowadzone przez jednostkę do tego nieupoważnioną
– w przypadku zniszczenia dowodu rejestracyjnego w takim stopniu, że jest on nieczytelny
– gdy istnieje uzasadnione podejrzenie podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego
– w przypadku nieokazania przez kierującego dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC lub też dowodu opłacenia składki, gdy pojazd zarejestrowany jest poza granicami UE – patrz art. 129 ust. 2 pkt 8 lit. c;
– w razie uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte są nieprawdziwe

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%