Yamaha MT 09: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Yamaha MT-09. Najlepszy a przy okazji niedrogi motocykl do miasta?

W skrócie
  • Yamaha MT-09 to świetna propozycja motocykla do miasta.
  • O użyteczności MT-09 w mieście mogą świadczyć dziesiątki wygranych testów porównawczych
  • Yamaha MT-09. Wady i zalety

Motocykl do miasta, który nie zrujnuje Twojego budżetu, będzie mieć świetne osiągi i pozwoli na weekendowy wyjazd z kumplami? Yamaha MT-09 wydaje się rozsądną propozycją. Tym bardziej, że jak na swój wiek bywa jednośladem względnie niedrogim. 

Yamaha MT 09 to sportowy motocykl japońskiego koncernu, który powstał jako konkurencja dla modeli takich jak Triumph Street Triple, MV Agusta Brutale oraz Yamaha FZ8. Linia Yamaha MT powstała w 2005, a zainaugurowano ją premierą modelu MT 01. Przez blisko dekadę udoskonalano jednoślady z tej serii, Yamaha MT 09 bazuje więc na latach doświadczeń inżynierów.

Yamaha MT-09. Silnik najlepsze co można sobie wyobrazić

Sercem Yamaha MT 09 jest trzycylindrowy rzędowy silnik. Jego pojemność wynosi 847 cm3. Moment obrotowy w tym modelu jest wysoki – to 87,5 Nm, które silnik osiąga przy 8500 obrotach na minutę. Przy maksymalnej mocy silnika generuje on aż 115 KM. W połączeniu z niską wagą motocykla – która wynosi 188 kilogramów – parametry te wyglądają wyjątkowo zachęcająco. Fani motocykli z tzw. „kopem” z pewnością powinni przyjrzeć się tej maszynie bliżej, bo spełni ich wymagania i da sporą frajdę z jazdy.

NOWA YAMAHA MT-09 2021. ZNAMY SZCZEGÓŁY! ZDJĘCIA, DANE TECHNICZNE, WYPOSAŻENIE

Użytkownicy Yamaha MT 09 chwalą motocykl za wyjątkowo dobrą ergonomię. Pozycja kierowcy jest komfortowa, a cała maszyna stanowi przedłużenie motocyklisty. Jednoślad dobrze się prowadzi. Inżynierowie japońskiej marki zwiększyli znacząco skok zawieszeń w porównaniu do innych maszyn tego typu. Umożliwia to lepsze prowadzenie i większe pole do zabawy jazdą. Maszyna spisuje się dobrze zarówno w jeździe po mieście, jak i w dłuższych trasach.

Yamaha MT 09: Dane techniczne

Dane techniczne:Yamaha MT 09
Marka Yamaha
Model  MT 09
Pojemność 847 cm3
Silnik Trzycylindrowy, rzędowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 115 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy/bębnowy
Moment obrotowy 87,5 Nm przy 8500 obr./min.
Masa 188 kg

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button