Yamaha MT-01: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Yamaha MT-01 to model motocykla, który od pierwszych chwil swojej obecności na rynku jednośladów zyskał rozgłos na całym świecie i właściwie z punktu został uznany za kultowy. Jest to piękna, klasyczna maszyna o zdecydowanej linii i wspaniałym designie. Zalicza się do grona motocykli typu naked bike. Yamaha zastosowała w tym modelu ciekawy zabieg - do naked bike'a wsadziła ogromny silnik pochodzący od Yamahy Warrior i stworzyła hybrydę niemającą sobie równych.

Yamaha MT-01 napędzana jest silnikiem typu V2. Chłodzony jest on powietrzem, a jego pojemność wynosi 1670 cm3. Silnik ten generuje moc rzędu 90 KM osiąganych przy 4750 obrotach na minutę. Moment obrotowy w tym modelu to 150.3 Nm przy 3750 obrotach na minutę. Motocykl przyspiesza imponująco, wskazówka na szybkościomierzu szybko zmienia swoje położenie. Sprzęgło w MT-01 jest wielotarczowe i mokre. Skrzynia biegów jest sześciobiegowa. Zmiana przełożenia odbywa się płynnie i szybko.

Yamaha MT-01 jest motocyklem bardzo dużym gabarytowo. Masa własna motocykla wynosi ponad 260 kilogramów. Jednoślad ma ponad 210 centymetrów długości oraz blisko 80 centymetrów szerokości. Nisko umieszczony środek ciężkości sprawia, że trzeba się napracować przy skrętach.

Ogromnym minusem Yamaha MT-01 jest niestety cena. Nowy egzemplarz kosztuje blisko 60 000 złotych, a na używaną maszynę trzeba wydać minimum 20 000 złotych.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Yamaha MT-01: Dane techniczne

Dane techniczne: Yamaha MT-01
Marka Yamaha
Model  MT-01
Pojemność 1670 cm3
Typ Naked bike
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 90 KM
Ilość miejsc 2
Waga 263 kg

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button