Yamaha FZ6 Fazer: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Najlepszy motocykl do miasta i turystyki. Yamaha FZ6 Fazer

Najlepszy motocykl do miasta i do szeroko pojętej turystyki? Yamaha FZ6 Fazer. Bardziej uniwersalnego i niezawodnego motocykla prawdopodobnie nie znajdziecie!

Yamaha Fazer to inna nazwa motocykla Yamaha FZ6, produkowanego przez japońskiego producenta. Jest to maszyna o pojemności silnika równej 599 cm3.  Premiera pierwszej wersji Yamahy Fazer (Yamaha FZS600) odbyła się w 1997 roku podczas pokazu pojazdów w Paryżu.

Yamaha FZ6 Fazer. Najlepszy motocykl turystyczny?

Był to sportowy motocykl o średniej mocy, do którego konstrukcji użyto elementów, pojawiających się w innych modelach Yamahy. W okresie produkcji ( lata 1998 – 2004) motocykl ten uległ wielu zmianom, dlatego w 2004 roku producent wypuścił na rynek kolejną, zmodernizowaną wersję Yamahy Frazer. Był to model o nazwie Yamaha FZ6, również o pojemności silnika 600 cm3.

Od momentu pojawienia się na rynku motocykl turystyczny jakim był FZ6 Fazer wzbudzał sprzeczne opinie – z jednej strony zbierał pozytywne komentarze odnośnie stylistyki, silnika oraz mocnego prowadzenia, z drugiej – użytkownicy bardzo sceptycznie podchodzili do skręcanej z dwóch połówek ramy oraz braku zacisków, które były wmontowane u poprzednika tej wersji Yamahy Frazer. W 2006 roku wprowadzono pierwsze zmiany w tym modelu, które okiem niedoświadczonego użytkownika były niewidoczne.

Przeczytaj również:

YAMAHA FAZER FZS 600: OPIS, CENA, ZDJĘCIA, DANE TECHNICZNE

Zmieniono wtedy jednak ramę, tylne zawieszenie oraz charakterystykę silnika, obniżając jego moc do 78 KM. Cechą charakterystyczną Yamahy Fazer jest również stosunkowo niska masa, 189 kg bez płynów. Niska masa, duża moc oraz dobra zwrotność maszyny wpływają na to, że Yamaha Frazer bardzo dobrze sprawdza się zarówno w warunkach miejskich, ale też w dłuższych podróżach.

Yamaha FZ6 Fazer. Dane techniczne:

Dane techniczne: Yamaha Fazer
Marka Yamaha
Modele Yamaha FZS600, Yamaha FZ6
Okres produkcji Yamaha FZS600:  1998 – 2004, Yamaha FZ6: 2004 – 2009
Pojemność 600 cm3
Silnik Chłodzony cieczą, 4-suwowy, 4-cylindrowy rzędowy
Przeniesienie napędu łańcuch
Moc maksymalna 95 – 78 KM
Rozruch elektryczny
Hamulec przód/tył  tarczowy/tarczowy
Masa 189 kg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button