125 ccm
Aktualnie czytasz:
Spada sprzedaż motorowerów: Romet i Junak sprzedali najwięcej
3

Trend spadkowy na polskim rynku pozostaje nieubłagany. Z roku na rok rynek motorowerów i skuterów o pojemności skokowej do 50 ccm kurczy się. W zestawieniu rejestracji jednośladów za czerwiec notujemy dalszy wzrost marki Junak. Romet liderem z udziałami w rynku na poziomie 39.16%.

PozycjaMarkaRok narastająco Styczeń – Czerwiec
2014Udział %2013Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS943339,16%1156741,42%-18,4%
2JUNAK294212,21%16095,76%82,8%
3ZIPP276811,49%315511,30%-12,3%
4TOROS22169,20%291410,43%-24,0%
5TAOTAO7773,23%6612,37%17,5%
6KYMCO7233,00%7792,79%-7,2%
7WONJAN6472,69%4711,69%37,4%
8DAFIER5762,39%7432,66%-22,5%
9WANGYE4211,75%4211,51%0,0%
10LONGIJA3871,61%4821,73%-19,7%
RAZEM 1-102089086,7%2280281,7%-8,4%
POZOSTAŁE MARKI320013,3%512418,3%-37,5%
RAZEM24090100%27926100%-13,7%

 

Początek tego roku dawał nadzieję na poważne wzrosty. Jednak już w kwietniu producenci doświadczyli kolejnej recesji na poziomie – 16.4% liczonym rok do roku. Maj poraz kolejny zakoczył spadkiem, tym razem na poziomie -33.3%. Czerwiec nieco lepszy, ale nadal na minusie: – 23.85 (RR). Jedyną marką, która notuje wzrosty jest Junak. Jednak to nie zmiania faktu, że dzieli go od lidera rynku – Rometa przepaść. Na plusie również pojazdy homologowane przez mniejszych importerów jako Taotao i Wonjan.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

 

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
  • 10 lipca 2014 at 07:34

    A gdzie w tym zestawieniu jest firma Motowell ja się pytam…
    U mnie w miejscowości jak i jej okolicach jeździ więcej motowellów niźli jakiejkolwiek innej marki, ewentualnie jeszcze spotykam na drogach Gilerę i Yamahy, a te wszystkie firmy które tu są wymienione to same jakieś niedobitki po parę sztuk się trafi na drogach….

    Tak btw: w tym całym waszym zestawieniu to tylko kymco „coś” sobą reprezentuje a reszta to sam szajs który się szybciej sypie niż to warte i znając życie to odbiorcami tych „super maszyn” są raczej głównie rodzice „gimbazy” co to kupują bo sąsiedzi mają to oni gorsi nie będą niech sobie pociecha pojeździ a jak się co popsuje to tatko wybuli kasę na nowy albo na naprawę….

    Bo ktoś co ma jakiekolwiek pojęcie w temacie segmentu „motorower-skuter” prędzej kupi markową używkę niźli nówkę rometa czy torosa lub czegokolwiek innego z tej waszej listy.Co do Motowella to bardzo polecam sam posiadam Magneta Sport i jestem z niego zadowolony bo praktycznie nic w nim nie robiłem po za jakimiś tanimi pierdołami i podrasowaniu na 95cc, mam go 3 sezon i na budziku swoje 17k km i jak dotąd odpukać gdzie wiem z doświadczenia swojego i znajomych że takim liderem sprzedażowym jak wasz Romet to 10k km miałbym problem zrobić bo by sie do tego czasu rozsypał…

  • Zdjęcie profilowe Kristop
    10 lipca 2014 at 06:39

    Ryszard Lewa… napisał:

    Bo ktoś co ma jakiekolwiek pojęcie w temacie segmentu \”motorower-skuter\” prędzej kupi markową używkę niźli nówkę rometa czy torosa lub czegokolwiek innego z tej waszej listy.Co do Motowella to bardzo polecam sam posiadam Magneta Sport i jestem z niego zadowolony bo praktycznie nic w nim nie robiłem po za jakimiś tanimi pierdołami i podrasowaniu na 95cc, mam go 3 sezon i na budziku swoje 17k km i jak dotąd odpukać gdzie wiem z doświadczenia swojego i znajomych że takim liderem sprzedażowym jak wasz Romet to 10k km miałbym problem zrobić bo by sie do tego czasu rozsypał…

    Czegoś tu kolego nie rozumiem, piszesz że chinole to szajs, japonia PRO, a sam masz chinolka… Więc coś tu nie zakumałem czaczy:D
    +
    A pozatym na pierwszy skuter nigdy nie kupiłbym markowca używki po tuningu, trafisz na kujowy egzemplarz i co? Włożysz 2 tyle w remont;)

  • Zdjęcie profilowe H2O
    10 lipca 2014 at 10:16

    Ryszardzie, na nogi się lecz, bo to jeszcze NFZ refunduje. Podobno. Ale swoje zdanie tutaj wyraziłeś i dobra. Dogryzłeś wszystkim, co mają *mniej markowe* od tego co sam masz. Brawo, a oni też tym jeżdżą. Dalej i dalej nawet. Za całkiem małe sumy.
    Ale jednak dogryzłeś i to już się stało faktem. 😉
    *
    Krzysztofie, nie szalej tak, bo się Izdebeszczak o tym dowie i będziesz miał *przechlapane* tutaj. ;DDD