Aktualnie czytasz:
O 25 groszy na litrze drożej? Rząd planuje podniesienie opłaty paliwowej
1

Jak podaje Rzeczpospolita, cena paliwa może wzrosnąć o nawet 25 grodzy na litrze. Według autora publikacji posłowie szykują inicjatywę, która ma podnieść opłatę paliwową. 

W publikacji p. Krzysztofa Kowalczyka możemy wyczytać, że w ramach inicjatywy poselskiej cena opłaty paliwowej mogłaby wzrosnąć nawet o 25 groszy na litrze. Zmiana ta miałaby być wprowadzona w okresie niższych cen oleju napędowego i benzyny (czyli mniej więcej w okresie wakacyjnym). W opinii autora taki stan rzeczy spowodowany jest koniecznością uzupełniania budżetu państwa.

Planowana podwyżka opłaty paliwowej ma nastąpić w okresie spadku cen oleju napędowego i benzyny, co nieco złagodzi uderzenie po kieszeni kierowców. To nie zmienia faktu, że uproszczony tryb podnoszenia podatków budzi sprzeciw. Nie odmawiam posłom prawa do inicjatywy ustawodawczej, ale władzy weszło już w krew jego nadużywanie. Przed PiS robiła to koalicja PO–PSL, ale nikogo to nie usprawiedliwia. Bo wprowadzać wyższych podatków tylnymi drzwiami się po prostu nie godzi.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

 • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
 • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
  • jazdy testowe Triumph
  • grill
  • 20% rabatu na odzież

Informacje skopiowały serwisy o zasięgu ogólnopolskim, choć materiałem źródłowym z reguły jest artykuł z Rzeczpospolitej. Najwięcej możemy znaleźć na stronach Bakier.pl:

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jak informuje dziennik, poselski projekt ustawy oznaczać będzie wzrost cen benzyny, ON i LPG o prawie 25 groszy za litr (z VAT). Wpływy z wyższej daniny mają wynieść ok. 5 mld zł rocznie, połowa zasili Funduszu Dróg Samorządowych, a połowa Krajowego Funduszu Drogowego. Przepisy mają wejść w życie w czasie wakacji – projekt ustawy jest poselski, a nie rządowy, wobec czego nie są wymagane konsultacje.

Na chwilę obecną pozostaje obserwować temat, który będziemy na bieżąco aktualizować. 

Źródła: Rzeczpospolita, Bankier.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
19%
Interesujące
0%
heh...
12%
Że co?
4%
Grrrr!
0%
Smutne
4%
 • 2 lipca 2017 at 05:58

  Bzdura. PIS nie zrobi nic co uderzy w zwykłych obywateli. To nie PO. Inaczej przegrają wybory i wróci PO a benzyna będzie po 7 zł. By żyło się lepiej. Bonzom z PO i cwaniakom z warszawskiego ratusza.