Aktualnie czytasz:
Nowa Yamaha WR450F Rally wystartuje w Rajdzie Dakar 2016
0

Oficjalny Team Rajdowy Yamaha Yamalube wystartuje w Rajdzie Dakar 2016 na motocyklach nowej generacji – będzie to Yamaha WR450 Rally, przygotowana specjalnie do udziału w najtrudniejszym rajdzie świata.

Perspektywa uczestnictwa w rajdzie takim jak Dakar oznacza konieczność intensywnego przygotowania fizycznego całego teamu zawodników i serwisu, „dopięcia” prac rozwojowych oraz liczne testy w możliwie realistycznych warunkach – szczególnie, że tegoroczna edycja rajdu będzie liczyć aż 9319 km i potrwa przez pełne 15 dni. Dla mechaników i kierowców Yamahy ostatnie miesiące były więc okresem ciężkiej pracy na nowej maszynie. Doskonały silnik YZ i zaawansowane zawieszenie oraz optymalizacja w kategoriach masy i designu to argumenty na prawdziwość twierdzenia, że nowa Yamaha WR450F Rally MY 2016 zapowiada się niezwykle obiecująco.

[nggallery id=473]

WR450F Rally MY 2016 charakteryzuje się pokaźnym i liniowym w przebiegu momentem obrotowym, który zapewnia wyjątkowe wprost osiągi oraz wysoki stopień panowania nad motocyklem. System przedniego układu zasilania gwarantuje najwyższą moc silnika, a więc i wyjątkowe osiągi na szlaku. Dodatkowo, specjalnie z myślą o Dakarze inżynierowie Yamahy skupili się nad optymalizacją masy. „Ogólną charakterystykę motocykla potraktowaliśmy jako priorytet – mówi szef teamu Yamahy José Leloir. – Im motocykl jest lżejszy, tym może być szybszy, a łatwiejsze prowadzenie zmniejsza zmęczenie kierowcy”.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Wysmukły design WR450F Rally MY 2016 poprawia samopoczucie ridera w czasie jazdy i jego zdolność kontroli nad maszyną. Usprawniona aerodynamika motocykla natomiast – działa na rzecz zwiększenia osiąganych prędkości.

Hélder Rodrigues powrócił do Oficjalnego Teamu Yamaha Yamalube z mocnym postanowieniem wejścia na kolejny poziom doskonałości i nie kryje satysfakcji ze startu na motocyklu spełniającym jego oczekiwania. „Jestem szczęśliwy ze startu w dziesiątym już Dakarze znów na maszynie Yamahy. Mamy już świetne wyniki w 2012 i 2013, a dzięki WR450F Rally patrzę z ufnością w rok 2016. – mówi Portugalczyk. – Razem z Alessandro Botturim i mechanikami Yamahy wiele dyskutowaliśmy, testowaliśmy i poznawaliśmy różne strony motocykla, przygotowując się do Dakaru. Mam bardzo dobre wrażenia z pierwszych jazd WR450F Rally w tym sezonie i jestem w stu procentach pewny swoich szans w najbliższej edycji”.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Riderzy Oficjalnego Teamu Yamaha Yamalube Hélder Rodrigues i Alessandro Botturi zdołali już wykorzystać możliwości WR450F Rally, zajmując miejsca na podium. Rajd Tunezji ukończyli na pierwszej i drugiej pozycji, a turecki Rajd TransAnatolii – na drugiej i trzeciej. Hélder Rodrigues sklasyfikowany został jako trzeci w Rajdzie Sardynii, a Alessandro Botturi wygrał Rajd Merzouga w Maroku.

Oficjalny start Rajdu Dakar jest zaplanowany na 2 stycznia 2016 roku w Buenos Aires.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%