Aktualnie czytasz:
Nowa Yamaha WR450F Rally wystartuje w Rajdzie Dakar 2016
0

Oficjalny Team Rajdowy Yamaha Yamalube wystartuje w Rajdzie Dakar 2016 na motocyklach nowej generacji – będzie to Yamaha WR450 Rally, przygotowana specjalnie do udziału w najtrudniejszym rajdzie świata.

Perspektywa uczestnictwa w rajdzie takim jak Dakar oznacza konieczność intensywnego przygotowania fizycznego całego teamu zawodników i serwisu, „dopięcia” prac rozwojowych oraz liczne testy w możliwie realistycznych warunkach – szczególnie, że tegoroczna edycja rajdu będzie liczyć aż 9319 km i potrwa przez pełne 15 dni. Dla mechaników i kierowców Yamahy ostatnie miesiące były więc okresem ciężkiej pracy na nowej maszynie. Doskonały silnik YZ i zaawansowane zawieszenie oraz optymalizacja w kategoriach masy i designu to argumenty na prawdziwość twierdzenia, że nowa Yamaha WR450F Rally MY 2016 zapowiada się niezwykle obiecująco.

[nggallery id=473]

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

WR450F Rally MY 2016 charakteryzuje się pokaźnym i liniowym w przebiegu momentem obrotowym, który zapewnia wyjątkowe wprost osiągi oraz wysoki stopień panowania nad motocyklem. System przedniego układu zasilania gwarantuje najwyższą moc silnika, a więc i wyjątkowe osiągi na szlaku. Dodatkowo, specjalnie z myślą o Dakarze inżynierowie Yamahy skupili się nad optymalizacją masy. „Ogólną charakterystykę motocykla potraktowaliśmy jako priorytet – mówi szef teamu Yamahy José Leloir. – Im motocykl jest lżejszy, tym może być szybszy, a łatwiejsze prowadzenie zmniejsza zmęczenie kierowcy”.

Wysmukły design WR450F Rally MY 2016 poprawia samopoczucie ridera w czasie jazdy i jego zdolność kontroli nad maszyną. Usprawniona aerodynamika motocykla natomiast – działa na rzecz zwiększenia osiąganych prędkości.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Hélder Rodrigues powrócił do Oficjalnego Teamu Yamaha Yamalube z mocnym postanowieniem wejścia na kolejny poziom doskonałości i nie kryje satysfakcji ze startu na motocyklu spełniającym jego oczekiwania. „Jestem szczęśliwy ze startu w dziesiątym już Dakarze znów na maszynie Yamahy. Mamy już świetne wyniki w 2012 i 2013, a dzięki WR450F Rally patrzę z ufnością w rok 2016. – mówi Portugalczyk. – Razem z Alessandro Botturim i mechanikami Yamahy wiele dyskutowaliśmy, testowaliśmy i poznawaliśmy różne strony motocykla, przygotowując się do Dakaru. Mam bardzo dobre wrażenia z pierwszych jazd WR450F Rally w tym sezonie i jestem w stu procentach pewny swoich szans w najbliższej edycji”.

Riderzy Oficjalnego Teamu Yamaha Yamalube Hélder Rodrigues i Alessandro Botturi zdołali już wykorzystać możliwości WR450F Rally, zajmując miejsca na podium. Rajd Tunezji ukończyli na pierwszej i drugiej pozycji, a turecki Rajd TransAnatolii – na drugiej i trzeciej. Hélder Rodrigues sklasyfikowany został jako trzeci w Rajdzie Sardynii, a Alessandro Botturi wygrał Rajd Merzouga w Maroku.

Oficjalny start Rajdu Dakar jest zaplanowany na 2 stycznia 2016 roku w Buenos Aires.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%