Nowa Yamaha WR450F Rally wystartuje w Rajdzie Dakar 2016

Oficjalny Team Rajdowy Yamaha Yamalube wystartuje w Rajdzie Dakar 2016 na motocyklach nowej generacji - będzie to Yamaha WR450 Rally, przygotowana specjalnie do udziału w najtrudniejszym rajdzie świata.

Perspektywa uczestnictwa w rajdzie takim jak Dakar oznacza konieczność intensywnego przygotowania fizycznego całego teamu zawodników i serwisu, „dopięcia” prac rozwojowych oraz liczne testy w możliwie realistycznych warunkach – szczególnie, że tegoroczna edycja rajdu będzie liczyć aż 9319 km i potrwa przez pełne 15 dni. Dla mechaników i kierowców Yamahy ostatnie miesiące były więc okresem ciężkiej pracy na nowej maszynie. Doskonały silnik YZ i zaawansowane zawieszenie oraz optymalizacja w kategoriach masy i designu to argumenty na prawdziwość twierdzenia, że nowa Yamaha WR450F Rally MY 2016 zapowiada się niezwykle obiecująco.

[nggallery id=473]

WR450F Rally MY 2016 charakteryzuje się pokaźnym i liniowym w przebiegu momentem obrotowym, który zapewnia wyjątkowe wprost osiągi oraz wysoki stopień panowania nad motocyklem. System przedniego układu zasilania gwarantuje najwyższą moc silnika, a więc i wyjątkowe osiągi na szlaku. Dodatkowo, specjalnie z myślą o Dakarze inżynierowie Yamahy skupili się nad optymalizacją masy. „Ogólną charakterystykę motocykla potraktowaliśmy jako priorytet – mówi szef teamu Yamahy José Leloir. – Im motocykl jest lżejszy, tym może być szybszy, a łatwiejsze prowadzenie zmniejsza zmęczenie kierowcy”.

Wysmukły design WR450F Rally MY 2016 poprawia samopoczucie ridera w czasie jazdy i jego zdolność kontroli nad maszyną. Usprawniona aerodynamika motocykla natomiast – działa na rzecz zwiększenia osiąganych prędkości.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Hélder Rodrigues powrócił do Oficjalnego Teamu Yamaha Yamalube z mocnym postanowieniem wejścia na kolejny poziom doskonałości i nie kryje satysfakcji ze startu na motocyklu spełniającym jego oczekiwania. „Jestem szczęśliwy ze startu w dziesiątym już Dakarze znów na maszynie Yamahy. Mamy już świetne wyniki w 2012 i 2013, a dzięki WR450F Rally patrzę z ufnością w rok 2016. – mówi Portugalczyk. - Razem z Alessandro Botturim i mechanikami Yamahy wiele dyskutowaliśmy, testowaliśmy i poznawaliśmy różne strony motocykla, przygotowując się do Dakaru. Mam bardzo dobre wrażenia z pierwszych jazd WR450F Rally w tym sezonie i jestem w stu procentach pewny swoich szans w najbliższej edycji”.

Riderzy Oficjalnego Teamu Yamaha Yamalube Hélder Rodrigues i Alessandro Botturi zdołali już wykorzystać możliwości WR450F Rally, zajmując miejsca na podium. Rajd Tunezji ukończyli na pierwszej i drugiej pozycji, a turecki Rajd TransAnatolii – na drugiej i trzeciej. Hélder Rodrigues sklasyfikowany został jako trzeci w Rajdzie Sardynii, a Alessandro Botturi wygrał Rajd Merzouga w Maroku.

Oficjalny start Rajdu Dakar jest zaplanowany na 2 stycznia 2016 roku w Buenos Aires.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button