Aktualnie czytasz:
Nowa Jawa 300 trafi do Europy! Właśnie rusza import
0

Nowa Jawa 300 trafi do Europy! Właśnie rusza import

autor: Piotr Ganczarski10 marca 2020

Jak wynika z informacji podanych przez czeski portal Auomix.cz, produkowana obecnie w Indiach Jawa 300 ma trafić do Czech oraz na Słowację drogą oficjalnego importu. Motocykl podobno przeszedł pozytywnie proces homologacyjny i ma pojawić się u naszych południowych sąsiadów jeszcze w tym roku.

Na razie do oferty Jawy w ww. krajach ma trafić jedynie model Classic, lecz z czasem ma do niego dołączyć wersja Forty-Two. O nowych motocyklach Jawa i szczegółach z nimi związanymi pisaliśmy niedawno, jednak wtedy jeszcze nic nie wskazywało na to, że maszyny pojawią się także w Europie.
W zeszły weekend Jawa 300 Classic niespodziewanie pojawiła się na wystawie motocyklowej w czeskim Brnie. Tam także ogłoszono, że motocykle jeszcze w tym roku trafią do dystrybucji w Czechach i na Słowacji. Jak na razie nie jest planowana sprzedaż w innych niż rodzima dla Jawy "Czechosłowacja" krajach.

Aby spełnić homologacyjne przepisy bowiązujące obecnie w UE, Jawa utraciła część ze swego wigoru i deklarowana w indyjskiej wersji moc 27,3 KM ma w Europie wynosić 23 KM. Nie o osiągi tu jednak chodzi a o piękną sylwetkę i bezcenną nostalgię jaką nowa Jawa wwiezie ze sobą do Europy. Motocykle dystrybuowane będą w czeskiej sieci dealerskiej marki, która cały czas działa na terenie Czech i Słowacji.

Europejską Jawę 300 Classic nie będzie jednak łatwo zdobyć, bo planowany na rok 2020 import ma objąc zaledwie kilkaset sztuk. Jest to jednak świetny przyczułek do tego, by  Jawa 300 zadomowiła się na dobre w Europie. Trzymamy za to kciuki.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%