Pogoda na dziś - niebezpieczna noc: Zabezpiecz skuter lub motocykl przed wiatrem i deszczem

Przed nami bardzo wietrzna noc,- ostrzegają metrolodzy. Na północy kraju porywy wiatru mogą wynieść nawet ponad 100 km/h. To spore zagrożenie dla skuterów pozostawionych "pod chmurką".

Jeszcze przed zakończeniem dnia dla pewności warto skontrolować w jaki sposób został zaparkowany nasz jednoślad. Koniecznie należy sprawdzić czy w okolicy naszego miejsca postojowego nie znajdują się przedmioty, które mogą być potencjalnym zagrożeniem dla skutera. Złym pomysłem jest pozostawienie dwóch kółek w pobliżach balkonów. To właśnie z nich często dochodzi do niekontrolowanych lotów luźno pozostawionych doniczek, mioteł, desek do prasowania. To niebezpiecznie nie tylko dla sprzętu, ale również dla ludzi.

Innym niebezpieczeństwem jest motokoc, lub pokrowiec. Na skutek wiatru ten zaczyna pełnić rolę "żagla" stawiającego opór powiewom. Pozostawienie jego na dzisiejszą noc może przyczynić się do wywrócenia naszego pojazdu, co będzie za sobą niosło spore koszty. Podczas upadku zostaną uszkodzone boczne plastiki. Narażone na szwank są również lusterka i klamki hamulców.

Przeciągi potęgują powiewy wiatru. Niebezpieczne okazują się przestrzenie pomiędzy budynkami, oraz wielopoziomowe parkingi otwarte. Na ich przestrzeni dochodzi do dodatkowych zawirowań, niemal turbulencji. Jeśli nie ma możliwości odprowadzenia skutera w inne miejsce, zmieńmy jego kąt postoju, tak, aby był skierowany przodem do kierunku wiatru. Koniecznie również pamiętajmy o postawieniu skutera na centralnej podporze (o ile jest w nią wyposażony).

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

8 opinii

  1. No ja aż takich „atrakcji” nie mialem, prócz tego że wylalo się 3/4 baku, bo dopiero co bylem na stacji, to byl chyba najwiekszy koszt, dlatego polecam wszystkim sprawdzić.. kurcze.. jak wam stoi skuter :d
    Pozdrawiam.

  2. nie warto okrywać podczas wiatru pokrowcem, gdyż robi sie z tego poprostu żagiel jak w żaglówce. Nie warto również stawiac na centralce, gdyż itak sie przewróci. Ja proponowałbym okryć plastiki kocem i podeprzeć o ścianę prawą stroną – tam przy podłodze , jednocześnie stawiając na stopce bocznej tak , aby luzów nei było , to wystarczy w pełni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button