Aktualnie czytasz:
Pogoda na dziś - niebezpieczna noc: Zabezpiecz skuter lub motocykl przed wiatrem i deszczem
8

Przed nami bardzo wietrzna noc,- ostrzegają metrolodzy. Na północy kraju porywy wiatru mogą wynieść nawet ponad 100 km/h. To spore zagrożenie dla skuterów pozostawionych "pod chmurką".

Jeszcze przed zakończeniem dnia dla pewności warto skontrolować w jaki sposób został zaparkowany nasz jednoślad. Koniecznie należy sprawdzić czy w okolicy naszego miejsca postojowego nie znajdują się przedmioty, które mogą być potencjalnym zagrożeniem dla skutera. Złym pomysłem jest pozostawienie dwóch kółek w pobliżach balkonów. To właśnie z nich często dochodzi do niekontrolowanych lotów luźno pozostawionych doniczek, mioteł, desek do prasowania. To niebezpiecznie nie tylko dla sprzętu, ale również dla ludzi.

Innym niebezpieczeństwem jest motokoc, lub pokrowiec. Na skutek wiatru ten zaczyna pełnić rolę "żagla" stawiającego opór powiewom. Pozostawienie jego na dzisiejszą noc może przyczynić się do wywrócenia naszego pojazdu, co będzie za sobą niosło spore koszty. Podczas upadku zostaną uszkodzone boczne plastiki. Narażone na szwank są również lusterka i klamki hamulców.

Przeciągi potęgują powiewy wiatru. Niebezpieczne okazują się przestrzenie pomiędzy budynkami, oraz wielopoziomowe parkingi otwarte. Na ich przestrzeni dochodzi do dodatkowych zawirowań, niemal turbulencji. Jeśli nie ma możliwości odprowadzenia skutera w inne miejsce, zmieńmy jego kąt postoju, tak, aby był skierowany przodem do kierunku wiatru. Koniecznie również pamiętajmy o postawieniu skutera na centralnej podporze (o ile jest w nią wyposażony).

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe maciejekk
  27 listopada 2011 at 22:11

  Bardzo fajny artykul, szczegolnie dla tych ktorzy nie doceniaja sily wiatru. Sam mieszkam nad samym morzem i sie o tym przekonalem wielokrotnie.

 • Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
  27 listopada 2011 at 22:13

  Ja raz zostałem oskubany przez wiatr: 800 PLN i sporo nerwów. Rezultat zostawienia skutera na bocznej podporze z pokrowcem.

 • Zdjęcie profilowe HugoBoss
  27 listopada 2011 at 22:26

  Jak to dobrze że moje sprzęty stoją w garażu 🙂

 • Zdjęcie profilowe maciejekk
  27 listopada 2011 at 22:29

  No ja aż takich „atrakcji” nie mialem, prócz tego że wylalo się 3/4 baku, bo dopiero co bylem na stacji, to byl chyba najwiekszy koszt, dlatego polecam wszystkim sprawdzić.. kurcze.. jak wam stoi skuter :d
  Pozdrawiam.

 • Zdjęcie profilowe madi
  27 listopada 2011 at 22:40

  mój też w garażu. wieje porządnie, z zachodu na wschód

 • Zdjęcie profilowe Jerry_R
  27 listopada 2011 at 23:44

  zmieńmy jego kONt postoju

  => konto to to w banku 😉

 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  28 listopada 2011 at 20:20

  Najlepiej od razu spuścić płyny i położyć na jakiejś macie;-)

 • Zdjęcie profilowe saper94
  6 grudnia 2011 at 18:03

  nie warto okrywać podczas wiatru pokrowcem, gdyż robi sie z tego poprostu żagiel jak w żaglówce. Nie warto również stawiac na centralce, gdyż itak sie przewróci. Ja proponowałbym okryć plastiki kocem i podeprzeć o ścianę prawą stroną – tam przy podłodze , jednocześnie stawiając na stopce bocznej tak , aby luzów nei było , to wystarczy w pełni.