Moto Morini w Polsce: Włoskie motocykle powracają do salonów i na drogi

Informacja prasowa

W skrócie
  • Moto Morini powraca do oferty nowych motocykli w Polsce
  • Włoska marka może pochwalić się ogromną tradycją, a współczesne propozycje zapowiadają się naprawdę ciekawie
  • Znamy już tegoroczną ofertę oraz ceny motocykli Moto Morini dostępnych w tym sezonie w Polsce

Moto Morini to włoska marka motocykli założona w Bolonii w 1937 roku. Ten kultowy dla wielu producent jednośladów, po latach nieobecności na planszy, doczekał się krajowego importera. A sytuacja jest tym ciekawsza, że do oferty marki weszły właśnie bardzo ciekawe motocykle.

Włoska marka w swoim portfolio posiada obecnie trzy modele motocykli, oparte na wspólnej silnikowej platformie o pojemności 649 cm3. Dwucylindrowy, rzędowy silnik generuje 60 KM i 56 Nm dla modelu X-Cape oraz 61 KM i 54 Nm dla modeli Seiemmezzo. Wszystkie modele wyposażone są w pełne oświetlenie led, zawieszenie firm Marzocchi i Kayaba, opony Pirelli, układ hamulcowy Brembo oraz elektronikę Bosch.

Moto Morini: ciekawa marka, jeszcze ciekawsze motocykle

Oferta polskiego importera już niedługo poszerzy się o kolejne motocykle, zasili ją cruiser również oparty na znanej, dwucylindrowej, rzędowej jednostce oraz całkowicie nowy adventure – X-Cape 1200 napędzany silnikiem V2 – tak charakterystycznym dla marki – który opracowany został na bazie jednostki z modelu Granpasso. Moto Morini X-Cape

We właśnie tworzącej się sieci dealerskiej, już w trzecim kwartale 2023 roku, będzie można zakupić następujące modele Moto Morini:

Trzy rodzaje hitowego modelu kategorii adventure – X-Cape 650

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Wersja na aluminiowych kołach dostępna będzie już od 37 900 zł. Można będzie ją zamówić w trzech wersjach kolorystycznych: biało czerwonej Carrara White, czerwonej Red Passion oraz antracytowej Smoky Anthracite.

Wersja na kołach szprychowych kosztować będzie od 39 900 zł. Również będzie dostępna w tych samych malowaniach.

Topową wersją modelu jest wersja Gold Wheel Edition, której wyróżnikiem są złote obręcze szprychowych kół. Tak kosztować będzie 41 900 zł. Ten motocykl występował będzie w jednej wersji kolorystycznej: czerwonej Red Passion.

Przeczytaj też:

Koniec legend: co ile zmieniać tłok w motocyklu. Nie jeden popełnił ten błąd

Dwa modele Seiemmezzo – naked oraz scrambler

Nie mogło zabraknąć w ofercie nakeda, a przedstawicielem tego segmentu jest Seiemmezzo STR, którego nabyć można już od 37 490 zł. Dostępny będzie w trzech wariantach kolorystycznych: antracytowym Smoky Anthracite, czerwonym Fire Red oraz białym Starlight White.

Producent nie zapomniał również o fanach klasyki i dla nich przygotował model Seiemmezzo SCR, czyli wyjątkowego scramblera dostępnego już od 39 490 zł, którego będzie można nabyć w trzech malowaniach: czarnym Night Black, niebieskim Blue Storm oraz zielonym Navy Green.

Oficjalna sieć sprzedaży motocykli Moto Morini właśnie się tworzy.  Pierwszym oficjalnym dealerem marki została firma Moto-Trip z Krakowa.

Więcej informacji już wkrótce, tymczasem po szczegóły odsyłamy do oficjalnej strony marki Moto Morini

Czytaj dalej

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button