Aktualnie czytasz:
Karta Motorowerowa 2014 i Prawo Jazdy AM: Nie będzie łatwiej

Przed nami sezon 2014 na który wielu czeka z utęsknieniem. Niektórzy ze względu na niedawno wprowadzone prawo jazdy AM mogą pożegnać się ze skuterem i motorowerem. Jeśli nie masz karty motorowerowej, ani nie ukończyłeś 18 roku życia przed AD 2013 to masz spory problem…

Temat wielokrotnie poruszaliśmy w Skuterowo.com. Pełen poradnik dotyczący końca karty motorowerowej i prawa jazdy AM znajdziesz w specjalnych działach:

Karta Motorowerowa
Prawo Jazdy AM

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Najbardziej skrótowo: W roku 2014, podobnie jak od lutego u.r. konieczne do poruszania się skuterem 50 ccm albo motorowerem jest:

Posiadanie karty motorowerowej (należy ją jak najszybciej wymienić na prawo jazdy AM bez konieczności ponownego egzaminu).
lub
Ukończone 18 lat przed dniem 18.02.2013.
lub
Prawo Jazdy AM
lub
Prawo jazdy każdej innej kategorii.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Przez cały czas odpowiadamy na dziesiątki maili jakie przesyłacie na redakcja@skuterowo.com. Masz pytania dotyczące karty motorowerowej, albo prawo jazdy AM? Zachęcamy do kontaktu.

Zobacz wideo naszego eksperta:

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
12 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe Wombat
  24 marca 2014 at 21:21

  jeżeli nie możesz usunąc usterki (wymienić zarówki) na miejscu to mandatu ci wlepić nie może ale może zatrzymać dowód.

  Podstawą do mandatu było by jechanie ze zgaszonymi światłami w chwili kiedy instalacja jest sprawna. Wtedy to zaniedbanie z twojej strony

 • Zdjęcie profilowe sniper19645
  24 marca 2014 at 22:44

  zarówka spaliła sie potczas jazdy bogdy jechałem od dentysty to było ok a jesli chodzi o mandat to terz dostałem 50 zł a najgorsze jest to ze miałem do domu 200m a to pech ale dziki