Aktualnie czytasz:
Karta Motorowerowa 2014 i Prawo Jazdy AM: Nie będzie łatwiej

Przed nami sezon 2014 na który wielu czeka z utęsknieniem. Niektórzy ze względu na niedawno wprowadzone prawo jazdy AM mogą pożegnać się ze skuterem i motorowerem. Jeśli nie masz karty motorowerowej, ani nie ukończyłeś 18 roku życia przed AD 2013 to masz spory problem…

Temat wielokrotnie poruszaliśmy w Skuterowo.com. Pełen poradnik dotyczący końca karty motorowerowej i prawa jazdy AM znajdziesz w specjalnych działach:

Karta Motorowerowa
Prawo Jazdy AM

Najbardziej skrótowo: W roku 2014, podobnie jak od lutego u.r. konieczne do poruszania się skuterem 50 ccm albo motorowerem jest:

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Posiadanie karty motorowerowej (należy ją jak najszybciej wymienić na prawo jazdy AM bez konieczności ponownego egzaminu).
lub
Ukończone 18 lat przed dniem 18.02.2013.
lub
Prawo Jazdy AM
lub
Prawo jazdy każdej innej kategorii.

Przez cały czas odpowiadamy na dziesiątki maili jakie przesyłacie na redakcja@skuterowo.com. Masz pytania dotyczące karty motorowerowej, albo prawo jazdy AM? Zachęcamy do kontaktu.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Zobacz wideo naszego eksperta:

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
12 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe Wombat
  24 marca 2014 at 21:21

  jeżeli nie możesz usunąc usterki (wymienić zarówki) na miejscu to mandatu ci wlepić nie może ale może zatrzymać dowód.

  Podstawą do mandatu było by jechanie ze zgaszonymi światłami w chwili kiedy instalacja jest sprawna. Wtedy to zaniedbanie z twojej strony

 • Zdjęcie profilowe sniper19645
  24 marca 2014 at 22:44

  zarówka spaliła sie potczas jazdy bogdy jechałem od dentysty to było ok a jesli chodzi o mandat to terz dostałem 50 zł a najgorsze jest to ze miałem do domu 200m a to pech ale dziki