Aktualnie czytasz:
Honda Valkyrie F6C - krążownik szos
1

Honda Valkyrie F6C to przedstawiciel najcięższej klasy cruiserów. W zasadzie bliżej mu do Gold Winga bez  owiewek niż np. Yamahy Dragstar 1100.

Motocykl zadebiutował w 1996 roku i nastawiony był głownie na rynek amerykański. Sercem jest sześciocylindrowy bokser o pojemności 1500 ccm. Silnik wyposażony jest w sześciobiegową skrzynię biegów, zaś napęd na koło przekazywany jest, co zrozumiałe przy tej pojemności, wałem. Takie ułożenie silnika w połączeniu z ogromnym momentem obrotowym (132 Nm przy 4250 obr/min) jest idealne by ruszyć z miejsca monstrum ważące 333 kg. Motocykl jest nastawiony na typową turystykę – miękka kanapa, wysoka i ergonomicznie wyprofilowana kierownica, komfortowe podesty na nogi sprawiają że Honda aż zachęca do pokonywania setek kilometrów. Moc wynosząca 102 KM pozwala na utrzymywanie bardzo przyzwoitych prędkości przelotowych, przy czym prędkość maksymalna jaką osiąga Valkyrie to 210 km/h.

Motocykl przy niskich prędkościach prowadzi się bardzo neutralnie, o wiele łatwiej niż wskazywałaby na to jego masa i gabaryty. Jedyny problem może pojawić się podczas ciaśniejszych manewrów, wystarczy jednak trochę mocniej uważać żeby Honda nie złapała zbyt dużego przechyłu.

Prawdziwą twarz motocykl pokazuje dopiero na trasie i zakrętach. F6C sama kładzie się w łuki i nie towarzyszą temu żadne negatywne odczucia. Nie ma wrażenia że ciężko ją skłonić do skrętu, lub przerzucić z pochyłu z jednej strony na drugą.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Niezbyt pojemny jak na taki sprzęt jest zbiornik paliwa – 20 litrów. Przy średnim spalaniu w trasie 8l/100 km tankować trzeba raczej często. Jeśli dołożymy do motocykla wysoką szybę, zużycie może wzrosnąć nawet do 10 litrów.

Valkyria cieszy się uznaniem za trwałość, dobre prowadzenie i wysoki komfort podróżowania. Na rynku dostępna  była również wersja Rune, o mocno zmienionym, futurystycznym wyglądzie.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%
  • Wojtek
    22 lipca 2018 at 17:33

    Spalanie przy prędkości podróżnej 130 km/h ok.7 l
    Proszę nie straszyć. Spalanie przy prędkości 140km/h z dużą szybą 9l.