Honda Valkyrie F6C - krążownik szos

Honda Valkyrie F6C to przedstawiciel najcięższej klasy cruiserów. W zasadzie bliżej mu do Gold Winga bez  owiewek niż np. Yamahy Dragstar 1100.

Motocykl zadebiutował w 1996 roku i nastawiony był głownie na rynek amerykański. Sercem jest sześciocylindrowy bokser o pojemności 1500 ccm. Silnik wyposażony jest w sześciobiegową skrzynię biegów, zaś napęd na koło przekazywany jest, co zrozumiałe przy tej pojemności, wałem. Takie ułożenie silnika w połączeniu z ogromnym momentem obrotowym (132 Nm przy 4250 obr/min) jest idealne by ruszyć z miejsca monstrum ważące 333 kg. Motocykl jest nastawiony na typową turystykę – miękka kanapa, wysoka i ergonomicznie wyprofilowana kierownica, komfortowe podesty na nogi sprawiają że Honda aż zachęca do pokonywania setek kilometrów. Moc wynosząca 102 KM pozwala na utrzymywanie bardzo przyzwoitych prędkości przelotowych, przy czym prędkość maksymalna jaką osiąga Valkyrie to 210 km/h.

Motocykl przy niskich prędkościach prowadzi się bardzo neutralnie, o wiele łatwiej niż wskazywałaby na to jego masa i gabaryty. Jedyny problem może pojawić się podczas ciaśniejszych manewrów, wystarczy jednak trochę mocniej uważać żeby Honda nie złapała zbyt dużego przechyłu.

Prawdziwą twarz motocykl pokazuje dopiero na trasie i zakrętach. F6C sama kładzie się w łuki i nie towarzyszą temu żadne negatywne odczucia. Nie ma wrażenia że ciężko ją skłonić do skrętu, lub przerzucić z pochyłu z jednej strony na drugą.

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Niezbyt pojemny jak na taki sprzęt jest zbiornik paliwa – 20 litrów. Przy średnim spalaniu w trasie 8l/100 km tankować trzeba raczej często. Jeśli dołożymy do motocykla wysoką szybę, zużycie może wzrosnąć nawet do 10 litrów.

Valkyria cieszy się uznaniem za trwałość, dobre prowadzenie i wysoki komfort podróżowania. Na rynku dostępna  była również wersja Rune, o mocno zmienionym, futurystycznym wyglądzie.

Inne publikacje na ten temat:

Inne publikacje na ten temat:

1 opinia

  1. Spalanie przy prędkości podróżnej 130 km/h ok.7 l
    Proszę nie straszyć. Spalanie przy prędkości 140km/h z dużą szybą 9l.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button