Aktualnie czytasz:
Historia motocykla z zagranicy: Sprawdzisz ją za darmo!
0

Sprawdź historię motocykla jeszcze zanim wybierzesz się na oględziny. Dokonasz tego dzięki darmowej platformie raportującej dane dotyczące nie tylko pojazdów zarejestrowanych w Polsce, ale także w wielu europejskich krajach, a także w USA i Kanadzie. 

Coraz więcej z motocyklistów już słyszało o nim i używa raportowania CEPiK, sprawdzając historię wzbudzającego zainteresowanie pojazdu używanego przed jego zakupem. Nie każdy jednak wie, że za pomocą platformy historiapojazdu.gov.pl można sprawdzić wiele danych dotyczących nie tylko pojazdów już zarejestrowanych na terenie kraju, ale także tych, które dopiero przyjechały z zagranicy, lub które dopiero zamierzamy sprowadzić.

Co istotne, ostatnio do listy krajów, z których terenu historia pojazdów jest dostępna, dołączyły także Niemcy - jeden z najbardziej popularnych kierunków importu używanych jednośladów. Dodatkowym atutem udostępnianego przez Ministerstwo Cyfryzacji wglądu do danych jest fakt, że usługa ta jest całkowicie darmowa.

Aby sprawdzić jakie informacje można uzyskać na temat danego pojazdu, należy podać jego numer rejestracyjny, numer VIN oraz datę pierwszej rejestracji. Te dane można otrzymać od sprzedającego za granicą. Poprawność deklarowanych w ogłoszeniu sprzedaży informacji można w wielu przypadkach zweryfikować jeszcze przed wyjściem z domu.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Historia pojazdów z zagranicy

Otrzymane w ramach raportu informacje nie powinny być jedynym kryterium decyzji o zakupie pojazdu, mogą one jednak znacząco pomóc kupującemu w ocenie oferty.

Informacje zaprezentowane w sekcji „Dane zagraniczne” pochodzą z systemów zewnętrznych i opierają się na danych uzyskiwanych przez te systemy z terenu USA, Kanady i  niektórych krajów europejskich.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

CARFAX pozyskuje dane m.in. z Hiszpanii, Belgii, Niderlandów, Szwecji i  Norwegii

AutoDNA pozyskuje dane m.in. z Niemiec, Francji, Belgii, Słowenii, Litwy, Łotwy, Estonii, Szwajcarii, Szwecji, Austrii, Norwegii, Niderlandów, Czech, Węgier, Rumunii, Danii.

Jeśli pojazdu nie ma w CEP, a chcesz sprawdzić jego dane zagraniczne – na przykład czy pojazd za granicą był kradziony, służył jako taksówka lub  był zalany – potrzebujesz profilu zaufanego (eGo). Pozwala on potwierdzić twoją tożsamość.

Sprawdzając pojazdy z zagranicy i logując się profilem zaufanym, możesz wyszukać maksimum 20 pojazdów w ciągu godziny. To zdecydowanie więcej niż wystarczająca

Zobacz przykładowy raport ze strony historiapojazdu.gov.pl

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%