Ducati ponownie otwiera fabrykę w Bolonii. Dziś wznowienie produkcji motocykli

Po związanym z epidemią zawieszeniu pracy 13 marca, Ducati wznawia produkcję motocykli w swojej fabryce w Borgo Panigale.

Poprawa warunków zdrowotnych w regionie pozwoliła na podjęcie decyzji o powrocie linii montażowych do pracy. Produkcja rusza właśnie dziś (27 kwietnia) i obecnie wprowadzana jest pierwsza faza powrotu do pełnej wydajności fabryki, która ma przywrócić do życia warsztat oraz montażownie silników. W kolejnych dniach do pracy mają powrócić kolejne działy produkcji. Ważne jest to, że sytuacja powoli wraca do normalności i już niebawem nowe bolońskie maszyny zaczną znowu opuszczać fabrykę. Produkcja będzie na razie odbywać się na dwóch siedmiogodzinnych zmianach, by zmniejszyć ilość osób przebywających w pomieszczeniach fabryki w tym samym czasie, a w kantynie jedna osoba będzie mogła przypadać na jeden stolik. Jednocześnie każda osoba mogąca wykonywać swą pracę zdalnie, będzie wykonywać swoje obowiązki z domu.

Jednocześnie Ducati informuje, że fabryczne muzeum oraz Fisica in Moto pozostaną na razie zamknięte.

Trzymamy kciuki za jak najszybszą możliwość powrotu do pełnej wydajności tego oraz innych producentów motocykli i akcesoriów oraz odzieży we Włoszech. Północne Włochy to główny gracz w tej dziedzinie w Europie.

[trending]

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button