Aktualnie czytasz:
BMW i pęknięty blok silnika?
0

Niecodzienne spotkanie BMW na Trasie Łazienkowskiej. Spotkanie z ogromną chmurą dymu i dość niemiłym zapachem w całej okolicy.
A Wy jak myślicie, co może być przyczyną takiej awarii?

Ten biały dym to nie jest mgła. Ktoś przed nami jedzie i chyba mu tłok silnika strzelił, smród jest straszny, a swoją drogą automatyczny bieg wewnętrzny,  dzięki temu, już wiem, że nie zawsze działa jak należy. Ciekawe, może nam się uda dogonić tego kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy, ale chyba mi się nie wydaję, bo jedzie przed nami ktoś kto uważa, że lewy pas to jest kółko różańcowe. Często zdarzają się takie sytuację, że po prostu ktoś jedzie i smrodzi na różny kolor. Na biało to jeszcze pół biedy, ale jak ktoś już smrodzi na czarno to znaczy, że jest źle i w sumie to jest najbardziej szkodliwe.  A dobra, widzę, to to BMW. To to BMW. To jest uszkodzony blok silnika, płyn chłodniczy jest spalony. Niesamowite i ktoś taki jedzie i udaje, że się w ogóle nic nie dzieję, że jest wszystko w porządku. Ważne, że BMW się ma, a to już, że nie sprawne… nie rozumiem takiego czegoś. Jeżeli ktoś nie ma pieniędzy na to, żeby odholować taki samochód, czasami jestem zdania w takich sytuacjach, że nie powinien po prostu mieć samochodu, bo go nie stać na jego eksploatację. Z drugiej strony każdemu może się coś takiego zdarzyć w drodze, ale jeszcze z kolejnej strony – wniosek jak dla mnie jest taki, że trochę chyba szkoda samochodu, żeby ryzykować jazdę z uszkodzonym blokiem silnika, bo dymienie na biały tak intensywny kolor w tak intensywny, agresywny sposób dymienie jest dosyć złą oznaką. To oznacza po prostu, że układ chłodzenia silnika został uszkodzony, że blok przy okazji też został uszkodzony i że do komory spalania, bądź też do oleju przedostaję się płyn chłodniczy i to w dużych ilościach, ale w tym przypadku 99% jest to przedostanie się do komory spalania właśnie takiego płynu chłodniczego, który z kolei jest spalany na biało, a tego typu spaliny są raczej dość szkodliwe.

 
Czytaj
REKLAMA

Planujesz wakacje na motocyklu? Dominar 400 gwarantuje nieograniczoną przyjemność z jazdy.

Skorzystaj z oferty na zakup pakietu turystycznego w promocyjnej cenie 1999zł

 
Czytaj
REKLAMA

ILUSTROWANY KATALOG CZĘŚCI ROMET PONY M1/M2 (MOTORYNKA)

Coś co warto posiadać w swojej bibliotece. Pełen katalog zawierający ilustracje i schematy w formie wykazu wszystkich części wraz z oryginalnymi numerami. Miękka oprawa. 44 strony.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%