BMW F 900 XR 2020: Motocyklowy crossover pełną gębą 

BMW właśnie zaprezentowało zupełną nowość – model F 900 XR. 

Kojarzycie takie modele jak BMW X6 czy X4? W świecie samochodów crossovery, SUVy w wydaniu coupe i inne międzyklasowe rozwiązania to standard. Zresztą, Bawarczycy z modele X6 zapoczątkowali pewną niszę. Teraz czas na motocykle, a w szczególności na BMW F 900 XR.

Tak, wiem – BMW posiada w swojej ofercie model S 1000 XR. Ale ten było bardziej konkurencją dla Multistrady, w trakcie gdy nowe F 900 jest jeszcze bardziej nietypowe, uderzające nieco w kierunku Yamahy Tracer 900, ale nie do końca.

BMW F 900 XR 2020: Co ciekawego?

W BMW F 900 XR znajdziemy dwucylindrową, rzędową jednostkę napędową znaną z zaprezentowanego w zeszłym roku modelu F 800 GS. Dlaczego w takim razie „900”? Z tego powodu, że pojemność wzrosła do 895 ccm, a moc do 105 KM. Wykorbienie to 270/450 stopni, więc można oczekiwać świetnych wrażeń dźwiękowych. 

Wizualnie F 900 XR… urywa głowę! Na żywo „mały XR” wygląda lepiej niż większy brat. Zwinna, sportowa bryła, wąski zbiornik paliwa i kocie oczy. To robi wrażenie. W standardzie znajdziemy całą listę wspomagaczy. Wymienię tylko kilka: dwa zmienne tryby jazdy, kontrola trakcji, ABS, Connectivity z 6,5-calowym wyświetlaczem TFT oraz LED-owe oświetlenie.

Oczywiście lista opcji jest ogromna, od dodatkowych trybów pracy, przez cornering ABS, po system SOS, adaptacyjne zawieszenie, adaptacyjne światła, bezkluczykowy dostęp itp. 

Nowe F 900 XR korzysta z lekkie stalowej ramy, a elementem nośnym jest silnik. Co ciekawe w BMW znalazł się plastikowy, 15,5-litrowy zbiornik paliwa. 

BMW F 900 XR 2020: Zdjęcia

[trending]

 

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button