BMW F 900 XR 2020: Motocyklowy crossover pełną gębą 

BMW właśnie zaprezentowało zupełną nowość – model F 900 XR. 

Kojarzycie takie modele jak BMW X6 czy X4? W świecie samochodów crossovery, SUVy w wydaniu coupe i inne międzyklasowe rozwiązania to standard. Zresztą, Bawarczycy z modele X6 zapoczątkowali pewną niszę. Teraz czas na motocykle, a w szczególności na BMW F 900 XR.

Tak, wiem – BMW posiada w swojej ofercie model S 1000 XR. Ale ten było bardziej konkurencją dla Multistrady, w trakcie gdy nowe F 900 jest jeszcze bardziej nietypowe, uderzające nieco w kierunku Yamahy Tracer 900, ale nie do końca.

BMW F 900 XR 2020: Co ciekawego?

W BMW F 900 XR znajdziemy dwucylindrową, rzędową jednostkę napędową znaną z zaprezentowanego w zeszłym roku modelu F 800 GS. Dlaczego w takim razie „900”? Z tego powodu, że pojemność wzrosła do 895 ccm, a moc do 105 KM. Wykorbienie to 270/450 stopni, więc można oczekiwać świetnych wrażeń dźwiękowych. 

Wizualnie F 900 XR… urywa głowę! Na żywo „mały XR” wygląda lepiej niż większy brat. Zwinna, sportowa bryła, wąski zbiornik paliwa i kocie oczy. To robi wrażenie. W standardzie znajdziemy całą listę wspomagaczy. Wymienię tylko kilka: dwa zmienne tryby jazdy, kontrola trakcji, ABS, Connectivity z 6,5-calowym wyświetlaczem TFT oraz LED-owe oświetlenie.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Oczywiście lista opcji jest ogromna, od dodatkowych trybów pracy, przez cornering ABS, po system SOS, adaptacyjne zawieszenie, adaptacyjne światła, bezkluczykowy dostęp itp. 

Nowe F 900 XR korzysta z lekkie stalowej ramy, a elementem nośnym jest silnik. Co ciekawe w BMW znalazł się plastikowy, 15,5-litrowy zbiornik paliwa. 

BMW F 900 XR 2020: Zdjęcia

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button