Aktualnie czytasz:
Aprilia RS 50: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne
3

Aprilia RS 50 jest to jednoślad produkowany przez włoską firmę Aprilia. To także motorower spokrewniony z Aprilią 125, a także wersją RSV 1000, które stały się popularne, dzięki sukcesom w wyścigach MOTO GP.

Pierwsza generacja „pięćdziesiątki” pojawiła się na rynku w 1993 roku i w tej postaci produkowana była do roku 1998. Wyprodukowana była w miejsce modelu AF1 50.  Wmontowano w nią 2-suwowy, chłodzony cieczą silnik firmy Minarelli  oraz 6-stopniową skrzynię biegów. Motocykl wyglądał przypominał sportową maszynę, czemu sprzyjała wmontowana stalowa rama, a także jednoramienny, tylny wahacz z dźwigniowym układem zawieszenia. Zainstalowano w nim również trzyramienne felgi oraz solidny układ hamulcowy, produkcji firmy Brembo.

W 1996 roku w maszynie wymieniono owiewki, a także zainstalowano inną, przednią lampę. W kolejnej wersji, która pojawiła się w 1999 roku wprowadzono głównie stylizacyjne zmiany. Konstruktorzy, chcąc podkreślić sportowy charakter motocykla, zmienili boczne owiewki, które w całości zakrywały silnik oraz wymienili kanapę na bardziej obłą. Zainstalowano także aluminiową ramę oraz dwuramienny tylny wahacz.

Trzecia generacja, produkowana od 2006 roku odznaczała się bardzo dużymi zmianami w stylizacji, ale też w konstrukcji. W związku z przejęciem firmy Aprilia przez koncern Piaggio, w motocyklu zastosowano wiele rozwiązań, charakterystycznych dla jednośladu Derbi GPR 50. W wersji z 2010 roku poprawiono wniesiono jedynie poprawki stylistyczne. Motocykl ten stał się bardzo popularny i osiągnął wysokie wyniki sprzedażowe.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Dane techniczne: Aprilia RS 50
MarkaAprilia
ModelRS 50
Pojemność49,9 cm3
Silnikdwusuwowy
Przeniesienie napędułańcuch
Moc maksymalna9 KM
Ilość miejsc2
Hamulec przód/tyłtarczowy / tarczowy
Rozruchelektryczny
Wymiary1875/640/1090 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry)13 litrów
Masa własna113 kg
Jaka jest Twoja reakcja?
80%
1%
4%