Aktualnie czytasz:
Aprilia RS 50: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne
3

Aprilia RS 50 jest to jednoślad produkowany przez włoską firmę Aprilia. To także motorower spokrewniony z Aprilią 125, a także wersją RSV 1000, które stały się popularne, dzięki sukcesom w wyścigach MOTO GP.

Pierwsza generacja „pięćdziesiątki” pojawiła się na rynku w 1993 roku i w tej postaci produkowana była do roku 1998. Wyprodukowana była w miejsce modelu AF1 50.  Wmontowano w nią 2-suwowy, chłodzony cieczą silnik firmy Minarelli  oraz 6-stopniową skrzynię biegów. Motocykl wyglądał przypominał sportową maszynę, czemu sprzyjała wmontowana stalowa rama, a także jednoramienny, tylny wahacz z dźwigniowym układem zawieszenia. Zainstalowano w nim również trzyramienne felgi oraz solidny układ hamulcowy, produkcji firmy Brembo.

W 1996 roku w maszynie wymieniono owiewki, a także zainstalowano inną, przednią lampę. W kolejnej wersji, która pojawiła się w 1999 roku wprowadzono głównie stylizacyjne zmiany. Konstruktorzy, chcąc podkreślić sportowy charakter motocykla, zmienili boczne owiewki, które w całości zakrywały silnik oraz wymienili kanapę na bardziej obłą. Zainstalowano także aluminiową ramę oraz dwuramienny tylny wahacz.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Trzecia generacja, produkowana od 2006 roku odznaczała się bardzo dużymi zmianami w stylizacji, ale też w konstrukcji. W związku z przejęciem firmy Aprilia przez koncern Piaggio, w motocyklu zastosowano wiele rozwiązań, charakterystycznych dla jednośladu Derbi GPR 50. W wersji z 2010 roku poprawiono wniesiono jedynie poprawki stylistyczne. Motocykl ten stał się bardzo popularny i osiągnął wysokie wyniki sprzedażowe.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Dane techniczne: Aprilia RS 50
MarkaAprilia
ModelRS 50
Pojemność49,9 cm3
Silnikdwusuwowy
Przeniesienie napędułańcuch
Moc maksymalna9 KM
Ilość miejsc2
Hamulec przód/tyłtarczowy / tarczowy
Rozruchelektryczny
Wymiary1875/640/1090 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry)13 litrów
Masa własna113 kg
Jaka jest Twoja reakcja?
79%
1%
5%