Aprilia RS 50: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Aprilia RS 50 jest to jednoślad produkowany przez włoską firmę Aprilia. To także motorower spokrewniony z Aprilią 125, a także wersją RSV 1000, które stały się popularne, dzięki sukcesom w wyścigach MOTO GP.

Pierwsza generacja „pięćdziesiątki” pojawiła się na rynku w 1993 roku i w tej postaci produkowana była do roku 1998. Wyprodukowana była w miejsce modelu AF1 50.  Wmontowano w nią 2-suwowy, chłodzony cieczą silnik firmy Minarelli  oraz 6-stopniową skrzynię biegów. Motocykl wyglądał przypominał sportową maszynę, czemu sprzyjała wmontowana stalowa rama, a także jednoramienny, tylny wahacz z dźwigniowym układem zawieszenia. Zainstalowano w nim również trzyramienne felgi oraz solidny układ hamulcowy, produkcji firmy Brembo.

W 1996 roku w maszynie wymieniono owiewki, a także zainstalowano inną, przednią lampę. W kolejnej wersji, która pojawiła się w 1999 roku wprowadzono głównie stylizacyjne zmiany. Konstruktorzy, chcąc podkreślić sportowy charakter motocykla, zmienili boczne owiewki, które w całości zakrywały silnik oraz wymienili kanapę na bardziej obłą. Zainstalowano także aluminiową ramę oraz dwuramienny tylny wahacz.

Trzecia generacja, produkowana od 2006 roku odznaczała się bardzo dużymi zmianami w stylizacji, ale też w konstrukcji. W związku z przejęciem firmy Aprilia przez koncern Piaggio, w motocyklu zastosowano wiele rozwiązań, charakterystycznych dla jednośladu Derbi GPR 50. W wersji z 2010 roku poprawiono wniesiono jedynie poprawki stylistyczne. Motocykl ten stał się bardzo popularny i osiągnął wysokie wyniki sprzedażowe.

Dane techniczne: Aprilia RS 50
Marka Aprilia
Model RS 50
Pojemność 49,9 cm3
Silnik dwusuwowy
Przeniesienie napędu łańcuch
Moc maksymalna 9 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy / tarczowy
Rozruch elektryczny
Wymiary 1875/640/1090 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 13 litrów
Masa własna 113 kg

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button