Yamaha TDR 125: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Yamaha TDR  125 to motocykl japońskiego producenta, produkowany w latach 1992 – 2002. Jest to maszyna częściowo sportowa, a częściowo terenowa. W opinii użytkowników to typowy Funbike. Z założenia Yamaha TRD 125 miał być konkurencją Yamahy Varadero, jednak motocykle te znacznie różnią się od siebie konstrukcją, np. silnikiem.

Motocykl wyposażony został w dwusuwowy silnik, chłodzony cieczą , który może generować maksymalną moc 15 KM przy 7000 obr./min (po zdjęciu blokad 26 KM). Yamaha Varadero wyposażona jest w silnik 4-suwowy. Maksymalny moment obrotowy TRD 125 wynosi 15 Nm przy 6500 obr./min. Jest to więc motocykl, który najlepiej pracuje na wysokich obrotach. Maksymalna prędkość jaką można osiągnąć tym motocyklem wynosi 140 km/h. Wbudowano 6-biegową skrzynię biegów.  Konstrukcja jednośladu opiera się na stalowej ramie oraz klasycznym zawieszeniu.

Zarówno z przodu jak i z tyłu zastosowano hamulce tarczowe. Motocykl charakteryzuje się również dużym prześwitem. Jest to również średnio – ciężka wersja, bo masa własna jednośladu równa jest 135 kg. Yamaha TRD to duży motocykl, dlatego bardzo dobrze prezentować się na nim będą wysokie osoby. Dodatkowo wysoki prześwit umożliwia jazdę po nierównym terenie, a krawężników według użytkowników można w ogóle nie poczuć. Motocykl zapewnia satysfakcjonujące dla osób początkujących osiągi, przez co jest dobrą propozycją dla niedoświadczonych jeźdźców, chcących zażyć trochę motocyklowego szaleństwa.

Yamaha TDR 125: Dane techniczne

Dane techniczne: Yamaha TDR 125
Marka Yamaha
Model TDR 125
Pojemność 124 cm3
Silnik jednocylindrowy, dwusuwowy silnik, chłodzony cieczą
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 15 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy/tarczowy
Rozruch elektryczny
Wymiary 2120/840/1295 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 101 litrów
Masa własna 135 kg

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button