Aktualnie czytasz:
Yamaha Aerox: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne
0

Yamaha Aerox jest to popularny skuter japońskiego producenta. Pierwszy model pojawił się na rynku w 1997 roku, zyskując od razu duże grono zwolenników.

Do 2012 roku jednoślad produkowany był bez żadnych znaczących zmian konstrukcyjnych. Wprowadzane poprawki dotyczyły jedynie zawieszenia oraz ogólnej stylistyki. Pomimo, że motocykl przeznaczony był do ruchu miejskiego, konstruktorzy nadali mu sportowy wygląd.

Jednoślad napędzany był  przez jednocylindrowy, 2-suwowy silnik, chłodzony cieczą, wyprodukowany przez firmę Minarelli. Pojemność jednostki napędowej wynosiła 49 cm3, a moc 3,4 KM. W konstrukcji wykorzystano teleskopowe zawieszenie firmy Paioli , hamulce tarczowe firmy Brembo oraz 13-calowe koła,  które sprzyjały wyścigowemu charakterowi motocykla.  To bardzo lekka maszyna – masa pojazdu w stanie gotowości do jazdy wynosi 97 kg.

Motocykl ten stał się bardzo popularny i dopiero w 2013 roku wyprodukowano nową, zmodernizowaną wersję.  Była to Yamaha Aerox 100, w której zainstalowano już większy silnik, o pojemności 101 cm3. Jednostkę napędową w tej wersji chłodzi powietrze. Wprowadzono bardzo dużo zmian w wyglądzie motocykla – zmieniono kształt tylnej lampy oraz reflektora, zmodernizowano wygląd zegarów i wskaźników, a także zadbano o bardziej opływowe i dynamiczne kształty karoserii. Poprawiono także komfort użytkownika, montując wygodniejszą, bardziej praktyczną kanapę. Motocykl na początku nie zyskał pozytywnych opinii na rynku, ale z czasem zaczął osiągać satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Yamaha Areox: Dane techniczne

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Dane techniczne: Yamaha Areox
MarkaYamaha
ModelAreox
Pojemność49 cm3
SilnikDwusuwowy
Przeniesienie napęduŁańcuch
Moc maksymalna2,68 KM
Ilość miejsc1
Hamulec przód/tyłtarczowy / tarczowy
RozruchElektryczny i nożny
Wymiary1743/690/1170 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry)7 litrów
Masa własna97 kg
Jaka jest Twoja reakcja?
68%
5%
0%