Yamaha Aerox: Zdjęcia, Opis, Cena, Dane techniczne

Yamaha Aerox jest to popularny skuter japońskiego producenta. Pierwszy model pojawił się na rynku w 1997 roku, zyskując od razu duże grono zwolenników.

Do 2012 roku jednoślad produkowany był bez żadnych znaczących zmian konstrukcyjnych. Wprowadzane poprawki dotyczyły jedynie zawieszenia oraz ogólnej stylistyki. Pomimo, że motocykl przeznaczony był do ruchu miejskiego, konstruktorzy nadali mu sportowy wygląd.

Jednoślad napędzany był  przez jednocylindrowy, 2-suwowy silnik, chłodzony cieczą, wyprodukowany przez firmę Minarelli. Pojemność jednostki napędowej wynosiła 49 cm3, a moc 3,4 KM. W konstrukcji wykorzystano teleskopowe zawieszenie firmy Paioli , hamulce tarczowe firmy Brembo oraz 13-calowe koła,  które sprzyjały wyścigowemu charakterowi motocykla.  To bardzo lekka maszyna – masa pojazdu w stanie gotowości do jazdy wynosi 97 kg.

Motocykl ten stał się bardzo popularny i dopiero w 2013 roku wyprodukowano nową, zmodernizowaną wersję.  Była to Yamaha Aerox 100, w której zainstalowano już większy silnik, o pojemności 101 cm3. Jednostkę napędową w tej wersji chłodzi powietrze. Wprowadzono bardzo dużo zmian w wyglądzie motocykla – zmieniono kształt tylnej lampy oraz reflektora, zmodernizowano wygląd zegarów i wskaźników, a także zadbano o bardziej opływowe i dynamiczne kształty karoserii. Poprawiono także komfort użytkownika, montując wygodniejszą, bardziej praktyczną kanapę. Motocykl na początku nie zyskał pozytywnych opinii na rynku, ale z czasem zaczął osiągać satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Yamaha Areox: Dane techniczne

Dane techniczne: Yamaha Areox
Marka Yamaha
Model Areox
Pojemność 49 cm3
Silnik Dwusuwowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 2,68 KM
Ilość miejsc 1
Hamulec przód/tył tarczowy / tarczowy
Rozruch Elektryczny i nożny
Wymiary 1743/690/1170 mm
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 7 litrów
Masa własna 97 kg

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button