Aktualnie czytasz:
Targi Warsaw Motorcycle Show 2020 a koronawirus w Polsce. Czy targi motocyklowe się odbędą? (AKTUALIZACJA)
0

Targi Warsaw Motorcycle Show 2020 a koronawirus w Polsce. Czy targi motocyklowe się odbędą? (AKTUALIZACJA)

autor: Przemysław Borkowski4 marca 2020

Aktualizacja: Komunikat Ptak Warsaw Expo z 04.03.2020: godzina 11:40 - Targi zostają przeniesione na 5-7 czerwca 2020

W związku z pojawieniem się przypadku koronawirusa w Polsce, po konsultacjach z branżą i wystawcami, jak również z wojewódzkimi władzami sanitarnymi, mając na uwadze zdrowie naszych wystawców i odwiedzających, Zarząd Ptak Warsaw Expo podjął decyzję o przełożeniu terminu targów motocyklowych Warsaw Motorcycle Show 2020 / III edycja z dnia 6-8 marca na 5-7 czerwca 2020. Dziękujemy za solidarność i wsparcie naszym wystawcom, którzy zapowiedzieli swoją obecność na targach w nowym terminie.

Bilety już zakupione pozostają ważne i będą obowiązywały w nowej dacie, 5-7 czerwca 2020!

Dzisiaj oficjalnie potwierdzono przypadek zachorowania na koronawirusa w Polsce. Następstwem tego zdarzenia może być odwołanie wszystkim masowych imprez w kraju. Czy zaplanowane na najbliższy weekend targi motocyklowe Warsaw Motorcycle Show w podwarszawskim Nadarzynie są zatem zagrożone?

Organizowane w marcu w Katowicach mistrzostwa świata w hokeju kobiet zostały odwołane ze względu na ryzyko jakie niesie ze sobą masowa impreza i przyjazd wielu ekip zawodniczek z całego świata. To tylko jeden z większych przykładów ogólnoświatowych imprez, których przebieg zakłóciła sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, ale także w Europie.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Koronawirus oficjalnie w Polsce

Po dzisiejszym potwierdzeniu przypadku zachorowania na koronawirusa w zielonogórksim szpitalu, sytuacja w Polsce może ulec eskalacji. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że przypadki zachorowań są odnotowywane w Polsce już od ponad tygodnia. Wygląda zatem na to, że COVID-19, czyli najnowszy szczep koronawirusa jest bardzo kulturalny, gdyż zaczekał z oficjalnym ujawnieniem aż rząd zdąży uchwalić ustawę związaną z działaniami na wypadek jego wykrycia.

Jaki z tego wniosek? Faktyczna ilość osób zarażonych koroną, przebywających na terenie Polski jest nie do ustalenia - może ich być już w Polsce tysiące i to od dłuższego niż jeden czy dwa dni czasu, a działania prewencyjne wyglądają na zwykła grę polityczną. Pamiętajmy, że objawy zarażenia koronawirusem są bardzo zbliżone do tych występujących w przypadku grypy, choć lekarze twierdzą że osoby w tzw. sile wieku przechodzą leczenie łagodniej niż w przypadku rzeczonej grypy. Zagrożenie oczywiście występuje, ale wynosi ok. 0,5% i dotyczy, tak samo jak w przypadku grypy, osób starszych oraz z powikłaniami i osłabieniem systemu immunologicznego innymi schorzeniami.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Koronawirus a targi Warsaw Motorcycle Show

Czy zatem należy się liczyć z odwołaniem imprezy masowej jaką jest Warsaw Motorcycle Show? Nie można tego wykluczyć w tym momencie, ale prawdopodobieństwo takie zdarzenia jest raczej niewielkie. Chyba, że do gry wejdzie polityka i przekonanie ludu o należytej opiece oraz kontroli nad niedającą się w żaden sposób kontrolować grypą, koroną, ani żadnym innym wirusem rozprzestrzeniającym się drogą kropelkową. Nie ma więc tak naprawdę powodu by wzbudzać niepotrzebną panikę, bo wirusy były są i będą, a COVID-19 to po prostu kolejny ze szczepów koronawirusów, które krążą wśród nas już od bardzo dawna.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
17%
83%