Aktualnie czytasz:
Sezon 2013 załamaniem na rynku jednośladów w Polsce
0

Cała branża jednośladów spogląda na statystyki tegorocznej sprzedaży z wielkim niedowierzaniem. W ciągu roku rynek skuterów i motorowerów skurczył się aż o 19,2%. Przyczyn tak niewiarygodnych spadków jest wiele. Skuterowo.com analizuje podstawowe czynniki mające tak destruktywny wpływ na te liczby.

Jedną z nich jest z pewnością długa zima, która trwała niemal do maja. Kwiecień – jeden z ważniejszych miesięcy w sezonie po prostu nie instniał – przez co można uważać, że tylko pogłębiono niepokojący trend.

PozycjaMarkaRok narastająco StyczeńSierpień
2013Udział %2012Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS1688040,10%1569630,12%7,5%
2ZIPP480011,40%686713,18%-30,1%
3TOROS468311,12%573011,00%-18,3%
4JUNAK27316,49%15803,03%72,8%
5KYMCO11632,76%12262,35%-5,1%
6DAFIER11322,69%15813,03%-28,4%
7TAOTAO10012,38%30655,88%-67,3%
8MONDIAL8932,12%4780,92%86,8%
9YAMASAKI8371,99%19363,72%-56,8%
10LONGIJA7401,76%12652,43%-41,5%
RAZEM 1-103486082,8%3942475,7%-11,6%
POZOSTAŁE MARKI723517,2%1268824,3%-43,0%
RAZEM42095100%52112100%-19,2%

 

Najważniejszym czynnikiem mającym wpływ na tegoroczne wyniki sprzedaży pozostają nowe przepisy. Prawo Jazdy AM poprzez niezrozumienie nowych regulacji przez potencjalnych Użytkowników jednośladów skutecznie zredukował popyt na rynku o kilka procent. Młodzi miłośnicy dwóch kółek nie wgłębiając się w szczegóły nowelizacji Ustawy o Kierujących zrezygnowali z rozwoju swojej pasji. Niesłusznie. Bowiem nowe przepisy dotyczą jedynie osób nie posiadających karty, lub niepełnoletnich. Producenci i importerzy, pomimo rekomendacji Skuterowo.com nieskutecznie informowali swoich potencjalnych klientów o kwestii nowych uprawień. Podmioty te mimo licznych kampanii, również ogólnopolskich nie poświęciły swoich powierzchni reklamowych na informację o kwestii nowego prawa i ich błędnej interpretacji przez sporą część grupy docelowej.

 
Czytaj
REKLAMA

Kliknij i wygraj wyprawę po Ameryce z Motul

Weź udział w konkursie Motul i przeżyj niezapomnianą przygodę. Wygraj wyprawę motocyklową marzeń po Ameryce, wodoodporny plecak lub jeden z 500 zestawów Motul. Masz czas tylko do końca czerwca!

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%