Aktualnie czytasz:
Sezon 2013 za艂amaniem na rynku jedno艣lad贸w w Polsce
0

Ca艂a bran偶a jedno艣lad贸w spogl膮da na statystyki tegorocznej sprzeda偶y z wielkim niedowierzaniem. W ci膮gu roku rynek skuter贸w i motorower贸w skurczy艂 si臋 a偶 o 19,2%. Przyczyn tak niewiarygodnych spadk贸w jest wiele. Skuterowo.com analizuje podstawowe czynniki maj膮ce tak destruktywny wp艂yw na te liczby.

Jedn膮 z nich jest z pewno艣ci膮 d艂uga zima, kt贸ra trwa艂a niemal do maja. Kwiecie艅 - jeden z wa偶niejszych miesi臋cy w sezonie po prostu nie instnia艂 - przez co mo偶na uwa偶a膰, 偶e tylko pog艂臋biono niepokoj膮cy trend.

PozycjaMarkaRok narastaj膮co Stycze艅 - Sierpie艅
2013Udzia艂 %2012Udzia艂 %% Zmiana
1ROMET MOTORS1688040,10%1569630,12%7,5%
2ZIPP480011,40%686713,18%-30,1%
3TOROS468311,12%573011,00%-18,3%
4JUNAK27316,49%15803,03%72,8%
5KYMCO11632,76%12262,35%-5,1%
6DAFIER11322,69%15813,03%-28,4%
7TAOTAO10012,38%30655,88%-67,3%
8MONDIAL8932,12%4780,92%86,8%
9YAMASAKI8371,99%19363,72%-56,8%
10LONGIJA7401,76%12652,43%-41,5%
RAZEM 1-103486082,8%3942475,7%-11,6%
POZOSTA艁E MARKI723517,2%1268824,3%-43,0%
RAZEM42095100%52112100%-19,2%

 

Najwa偶niejszym czynnikiem maj膮cym wp艂yw na tegoroczne wyniki sprzeda偶y pozostaj膮 nowe przepisy. Prawo Jazdy AM poprzez niezrozumienie nowych regulacji przez potencjalnych U偶ytkownik贸w jedno艣lad贸w skutecznie zredukowa艂 popyt na rynku o kilka procent. M艂odzi mi艂o艣nicy dw贸ch k贸艂ek nie wg艂臋biaj膮c si臋 w szczeg贸艂y nowelizacji Ustawy o Kieruj膮cych zrezygnowali z rozwoju swojej pasji. Nies艂usznie. Bowiem nowe przepisy dotycz膮 jedynie os贸b nie posiadaj膮cych karty, lub niepe艂noletnich. Producenci i importerzy, pomimo rekomendacji Skuterowo.com nieskutecznie informowali swoich potencjalnych klient贸w o kwestii nowych uprawie艅. Podmioty te mimo licznych kampanii, r贸wnie偶 og贸lnopolskich nie po艣wi臋ci艂y swoich powierzchni reklamowych na informacj臋 o kwestii nowego prawa i ich b艂臋dnej interpretacji przez spor膮 cz臋艣膰 grupy docelowej.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

B膮d藕 oryginalny i wyr贸偶nij si臋 na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, du偶e ko艂a. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i pot臋偶na doza komfortu zar贸wno podczas jazdy po mie艣cie, jak r贸wnie偶 wsz臋dzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spe艂nij swoje marzenia o nowym Junaku. Ju偶 za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Gara偶 BMW pe艂en motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Gara偶 BMW odnajdziesz fabrycznie nowy b膮d藕 u偶ywany motocykl w doskona艂ym stanie. Wejd藕 i sprawd藕 jak blisko jest Tw贸j wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%