Aktualnie czytasz:
Pierwsze rejestracje nowych motocykli i motorowerów styczeń 2020. Duże wzrosty.
0

Rok 2020 ruszył mocno z kopyta pod względem rejestracji nowych jednośladów. Czy jest to zapowiedź na kolejne miesiące?

W styczniu 2020 roku zarejestrowano aż 1347 nowych jednośladów w Polsce. Jest to bardzo dobry wynik, o 64% wyższy niż przed rokiem. Podobny poziom rejestracji odnotowano ostatnio w 2015 roku, kiedy to biliśmy rekordy sprzedaży motocykli i skuterów. Struktura rejestracji była jednak całkiem inna. W 2020 roku udział motorowerów (649 szt., +79,3% r/r) ) i motocykli (698 szt., +51,7% r/r) jest zbliżony, ale z przewagą motocykli. W roku 2015 oraz we wcześniejszych latach przewaga motorowerów była zdecydowana. Oznacza to, że nasz rynek staje się coraz bardziej dojrzały. Na ten fakt z pewnością wpływa duża popularność dostępnych na prawo jazdy B motocykli klasy 125. Nie zmienia to faktu, że mamy się z czego cieszyć, a styczeń stanowi bardzo dobre otwarcie roku i nastraja pozytywnie na kolejne miesiące.

Co warto również podkreślić, w styczniu 2020 zarejestrowano 698 nowych motocykli, czyli aż 238 sztuk więcej niż przed rokiem. Jest także najlepszy styczniowy wynik od 2005 roku, czyli od momentu kiedy PZPM rozpoczął monitoring rynku motocyklowego w Polsce. Średnia liczba rejestracji motocykli w styczniu w latach 2005-2019 to niecałe 300 sztuk.

Ranking marek:
Najmocniej do tego wysokiego wyniku przyczyniła się HONDA, która sprzedała aż 153 sztuki. Przed rokiem na czele znajdowała się również HONDA z 90 rejestracjami. Na drugim miejscu, tak samo jak przed rokiem, znalazło się BMW (64szt.). A za nim JUNAK (50 szt.).

Ranking pojemności silnika:
Najwięcej zarejestrowano 125-tek: 277 sztuk co stanowi 39,7% całej sprzedaży. Liderem tutaj jest JUNAK (50 szt.). Następnie klienci wybierali motocykle o silnikach z pojemnościami większymi niż 750 cm3. W tej grupie liderem jest BMW (53 szt.). Zarejestrowano także jeden motocykl elektryczny.

Co ciekawe najpopularniejszą kategorią sprzedawanych motocykli były tzw. ON/OFFy, czyli głównie maszyny typu dual-sport i adventure. Ich popularność to prawie 29,4% sprzedaży, co sprawiło, że o włos wyprzedziły nawet kategorię STREET (29,2%).

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Również używane motocykle święcą sukces w styczniu. W stosunku do poprzedniego roku zarejestrowano ich dwa razy więcej, a dokładnie 3827 sztuki, generując przyrost o +96,6%!

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
43%
29%
29%