Nowy Triumph Rocket III 2019 na horyzoncie. Nadal powyżej 2 litrów pojemności? 

Koncepcyjne grafiki i szpiegowskie zdjęcia potwierdzają powrót modelu Rocket na rynek. Brytyjczycy planują konkurencję dla Ducati Diavela i Harley-Davidson FXDR. 

Triumph Rocket III ma coś w sobie. Jest ogromny, mocny i podchodzi do tematu cruisera z zupełnie innej strony. Ile producentów odważyło się na oferowanie motocykla o pojemności powyżej 2 litrów w ostatnich latach? Triumph nie tylko podjął wyzwanie, ale świetnie je zrealizował. Dowodem na to była popularność Rocketa, także na polskim rynku.

I teraz… Rocket III wróci. Jak podaje Cycle Word, podczas październikowego spotkania dealerów marki zapowiedziano powrót modelu. Detale techniczne nie są znane, ale prawdopodobnie w motocyklu miejsce znajdzie „stara” jednostka napędowa przystosowana do spełniania norm emisji spalin i zaktualizowana pod względem mocy i spalania. Oznacza to trzycylindrówkę o pojemności 2,294 ccm, mocy w okolicach 150 KM oraz kosmicznym momencie obrotowym powyżej 220 Nm. 

Nowy Rocket nie będzie też bulwarówką, a power cruiserem uderzającym w rynek Diavela i H-D FXDR. Potwierdzają to także szpiegowskie zdjęcia:

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Kiedy? Możemy się go spodziewać jako model rocznikowy 2020, więc w drugiej połowie 2019 roku. 

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button