Aktualnie czytasz:
Kolor skutera lub motocykla: Który Najlepszy, Co Wybrać?

Gdy oglądamy jakiś skuter, czy to na żywo, czy w jednym z testów Skuterowo.com zwracamy uwagę na wiele szczegółów, na sylwetkę, linię skutera, face, spasowanie elementów… Rzadko kiedy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że mały jednoślad mógłby wyglądać zupełnie inaczej – wiele bowiem zależy od koloru.

Tak jak w przypadku samochodów, tak w świecie skuterów kolor nadwozia ma bardzo duże znaczenie. Barwa i odcień owiewek mogą podkreślić walory wizualne motoroweru, sprawić, że będzie bardziej lub mniej atrakcyjny. Oczywiście, nie zawsze można być obiektywnym, zwłaszcza jeśli idzie o gusta – każdy z nas ma inne ulubione kolor i pojazd tej samej barwy jednemu może się podobać, a drugiemu nie. Jednak czy kolor skutera ma dla nas, skuterzystów tak duże znaczenie? Czy podczas wyboru nowego pojazdu jesteśmy skłonni zapłacić więcej za model w kolorze, który bardziej nam odpowiada?

[poll id=”31″]

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Lakiery metaliczne bardzo ładnie sprezentują się w słońcu.

Gdy zauważyliśmy, że przez cały okres działalności Skuterowo.com bardzo mało uwagi użytkownicy poświęcili powłoce lakierniczej skuterów zadaliśmy sobie jedno pytanie: jakie kolory wśród skuterów są najpopularniejsze? Jest to bardzo ciekawa zagadka, także ze względu na gusta klientów. Czy producenci oferują więcej modeli w kolorach, które mają szansę szybciej zniknąć z magazynów? Czy może każdy skuter produkowany jest w jednakowej liczbie sztuk każdego koloru? Próżno szukać informacji na ten temat, spróbowaliśmy jednak czegoś innego. Na podstawie danych od pięciu producentów skuterów, którzy podają w swoich katalogach internetowych dostępne kolory pojazdów opracowaliśmy procentowy udział kolorów nadwozia skuterów. Próbę kontrolną stanowiło 59 modeli skuterów, dostępnych łącznie w 132 wariantach kolorystycznych.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Nowe skutery najczęściej dostępne są w kolorach:

 • czerwony – 18%
 • czarny – 16%
 • niebieski – 15%
 • biały – 14%
 • srebrny – 12%
 • pomarańczowy – 6%
 • grafitowy – 5%
 • żółty – 5%
 • bordowy – 3%
 • błękitny – 2%
 • zielony – 1%
 • granatowy – 1%
 • różowy – 1%
 • pozostałe – 1%
Tak więc wśród oferowanych nowych skuterów najwięcej modeli możemy kupić w kolorach czerwonym, czarnym, niebieskim i białym. W pewnym sensie odpowiada to najczęściej spotykanym kolorom pojazdów np. użytkowników Skuterowo.com. Aby jednak mieć pełniejszy obraz tego, czy oferta skuterów w poszczególnych kolorach ma odbicie w sprzedaży i gustach użytkowników zapraszamy Was do kolejnej ankiety.
[poll id=”30″]
Obecnie producenci skuterów lubią już nie tylko pokrywać owiewki lakierem. Bardzo często ozdobą pojazdu są rozbudowane kalkomanie i naklejki o rozmaitych wzorach. Coraz częściej spotkać można także jednoślady o wielokolorowych malowaniach, w których barwy dobierane są według różnych „motywów przewodnich”. Czy takie rozwiązania podobają się bardziej niż jednolity kolor? Wprawdzie o gustach się nie dyskutuje ale proszę, komentujcie śmiało!
Zdjęcia: Michał Wujak (Skuterowo.com)/Piaggio/Vespa Press Area
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
100%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
12 Komentarze
1 2