Aktualnie czytasz:
Jak odkręcić wariator i sprzęgło w skuterze?
4
 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Junaka. Wygraj zegarek o wartości 2000 PLN

Chcesz zdobyć wyjątkowy zegarek Davosa z logo Junak? Nakręć film o swoim Junaku i opublikuj na Facebooku.

Zobacz jak szybko i domowym sposobem można zdjąć sprzęgło oraz wariator. Ten materiał wideo jest świetnym dopełnieniem artykułu opublikowanego w tym tygodniu w Skuterowo.com (Nie)Żywotność pasów napędowych. Warunkiem jednym i bardzo ważnym jest dobry stan gwintów wymienionych elementów. Zapieczone, skorodowane nakrętki mogą się okazać trudne do zdemontowania bez ingerencji klucza pneumatycznego.

Fot.: Skuterowo.com
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
20%
Interesujące
20%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
60%
 • Zdjęcie profilowe Gilbert
  15 września 2010 at 10:37

  Blokada kluczem francuskim nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ można połamać ząbki (szczególnie w made in china). Najlepiej kupić „bacik” czyli takie coś do zablokowania koła zębatego: http://allegro.pl/ice-toolz-bacik-do-sciagania-kasety-ciclosportjj-i1201288387.html

 • Zdjęcie profilowe
  hiroshima
  15 września 2010 at 21:32

  Były już różne patenty, łącznie z używaniem kluczy do filtrów powietrza do samochodów, ale prawda jest taka, że normalny ściągacz jest na tyle tani, że każdy może go kupić. A jak ktoś kombinuje i skąpi 40zł na klucz to uszkodzenie części kosztującej tyle samo może da mu do myślenia.

 • Zdjęcie profilowe lechoo
  19 września 2010 at 05:50

  Najlepszym sposobem jest klucz pneumatyczny , który posiada każdy serwis więc lepiej nie kombinować tylko poprosić o odkręcenie .

 • Zdjęcie profilowe LiVre
  24 października 2010 at 14:13

  Haha a ja muszę się pochwalić 😀 :
  Seryjnie zakręcony wariator udało mi się odkręcić za pomocą dwóch, zwykłych kluczy;)
  Jeden włożyłem w zębatkę (i kolega go tam przytrzymywał) a na drugi nałożony na zakrętkę dosłownie skoczyłem (zdarłem pół golenia ale jaka to była radość gdy zauważyliśmy,że śrubka odkręcona:> ).