Jak odkręcić wariator i sprzęgło w skuterze?

Zobacz jak szybko i domowym sposobem można zdjąć sprzęgło oraz wariator. Ten materiał wideo jest świetnym dopełnieniem artykułu opublikowanego w tym tygodniu w Skuterowo.com (Nie)Żywotność pasów napędowych. Warunkiem jednym i bardzo ważnym jest dobry stan gwintów wymienionych elementów. Zapieczone, skorodowane nakrętki mogą się okazać trudne do zdemontowania bez ingerencji klucza pneumatycznego.

Fot.: Skuterowo.com

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

4 opinii

  1. Były już różne patenty, łącznie z używaniem kluczy do filtrów powietrza do samochodów, ale prawda jest taka, że normalny ściągacz jest na tyle tani, że każdy może go kupić. A jak ktoś kombinuje i skąpi 40zł na klucz to uszkodzenie części kosztującej tyle samo może da mu do myślenia.

  2. Najlepszym sposobem jest klucz pneumatyczny , który posiada każdy serwis więc lepiej nie kombinować tylko poprosić o odkręcenie .

  3. Haha a ja muszę się pochwalić 😀 :
    Seryjnie zakręcony wariator udało mi się odkręcić za pomocą dwóch, zwykłych kluczy;)
    Jeden włożyłem w zębatkę (i kolega go tam przytrzymywał) a na drugi nałożony na zakrętkę dosłownie skoczyłem (zdarłem pół golenia ale jaka to była radość gdy zauważyliśmy,że śrubka odkręcona:> ).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button