Ile kosztuje ubezpieczenie motocykla i skutera 125?

O ile droższe jest ubezpieczenie OC skutera, albo motocykla 125, od 50 ccm? Na co uważać kupując używane 125 ccm jeśli chodzi o ubezpieczenie? Z tym pytaniem skierowaliśmy się do Agnieszki Rosa z działu prasowego Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń.

Skuterowo.com: Co składa się na finalną cenę ubezpieczenia OC motocykla 125 ccm. Średnio, o ile droższe jest ubezpieczenie OC dla jednośladu 125 ccm od 50 ccm?

PZU: Stawka dla motorowerów i motocykli do 50 cm jest nieco ponad połowę niższa od stawki za motocykle 125 ccm. Na ostateczną jej wysokość ma wpływ szereg czynników taryfikacyjnych, które mogą spowodować obniżenie stawki nawet o 70%. Aby podać konkretną składkę musimy mieć dane klienta i jego pojazdu.

Skuterowo.com: Na co uważać w przypadku zakupu używanego motocykla 125 ccm jeśli chodzi o kwestię ubezpieczenia OC?

PZU:  Przy zakupie używanego jednośladu zbywca powinien wręczyć kupującemu polisę OC na ten pojazd. Jeśli je nie ma, nabywca jest zobowiązany zawrzeć swoją umowę ubezpieczenia OC najpóźniej w dniu zakupu.

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Dodamy ponadto, że Warto pamiętać o przeniesieniu polisy dotychczasowego właściciela na siebie. Inaczej ryzykujemy tym, że pojazd albo zostanie przypadkowo ubezpieczony przez dwa towarzystwa, albo wręcz przeciwnie, wówczas, kiedy poprzedni właściciel wypowie umowę będziemy nieświadomie jeździć bez ważnej polisy OC, a to już jest kosztowne.

Ania Grzelak

Kobieta o nietypowej pasji. Mając trzynastkę na karku jeździła klasycznym Simsonem. W wieku 18 lat kupiła pierwsze 650 ccm. Jej garaż to cały przekrój segmentów od małego skutera, przez maxi Burgman po klasycznego nakeda.

Inne publikacje na ten temat:

11 opinii

 1. Ma AC, a tu ceny są zaporowe.

  Samo OC i NNW przy pełnych zniżkach to poniżej stówy. Nie dam głowy czy podwyższonego NNW nie wziąłem, bo nie pamiętam.

 2. Właśnie zrobiłem kalkulacje dla klienta.
  Jest to jego pierwsze ubezpieczenie więc nie posiada żadnych zniżek.
  Motocykl nowy z salonu o wartości 8100 Składka oc i ac wyniosła 671 zł
  na rok Więc chyba warto. Ubezpieczenia motocykli i nie tylko w Etapia
  Ubezpieczenia tel. 793 20 40 60

 3. A czy zniżki z auta przeniosą się na zniżki na skuter 125 ccm? Pytam, bo planuję kupić Hondę SH125i używaną i chciałbym wiedzieć ile będę płacił za OC?

 4. belek24 napisał:

  A czy zniżki z auta przeniosą się na zniżki na skuter 125 ccm? Pytam, bo planuję kupić Hondę SH125i używaną i chciałbym wiedzieć ile będę płacił za OC?

  Wszystkie zniżki są przenoszone. Ale powiem Ci, że i bez zniżek koszta polisy nie powinny być duże. Nie wiem gdzie planujesz to wykupić, ale zrób sobie kalkulację na http://superpolisa.pl/
  Będziesz wiedział na czym stoisz. Wszystko można przez neta załatwić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button