Egzamin na prawo jazdy 2013: Będą podwyżki cen w WORD

Wraz z wejściem w życie od 19.01.2013 nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami i m.in. zmianą sposobu przeprowadzania egzaminów teoretycznych wzrośnie również ich cena. Podwyżki w WORD są dość znaczące.

Kandydaci na kierowców wszystkich kategorii będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni. To za sprawą nowych egzaminów teoretycznych. Teraz prócz wyższego stopnia trudności zmienia się również cena. Od 19.01.2013 koszty wzrosną o 10 zł, do stawki 30 zł.

Droższe będą również egzaminy praktyczne, m.in. dla kategorii A, A1, A2: Nowa stawka będzie wynosić 180 zł. Dobra wiadomość dla ubiegających się o prawo jazdy AM: Będzie nieco taniej w porównaniu z A, A1 czy A2: Cena wynosić będzie 140 zł.

Ta sama podróż z egzaminatorem, tyle, że w ramach kat. B będzie droższa o 20 zł i wzrośnie do 140 zł.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.


Tabela opłat za egzaminy, od 19.01.2013.

Rodzaj egzaminu Cena egzaminu
egzamin teoretyczny 30 zł
egzamin praktyczny kat. AM 140 zł
egzamin praktyczny kat. A1, A2, A 180 zł
egzamin praktyczny kat. B 140 zł
egzamin praktyczny kat. B1, C1, D1, T 170 zł
egzamin praktyczny kat. C, D, B+E 200 zł
egzamin praktyczny kat. C1+E, C+E, D1+E, D+E 245 zł
egzamin praktyczny uprawniający do kierowania tramwajem 125 zł

 

Więcej o przepisach ruchu drogowego:

Prawo Jazdy 2013: Raport
Prawo Jazdy AM
Karta Motorowerowa
Taryfikator Punktów Karnych
Znaki Drogowe

Inne publikacje na ten temat:

10 opinii

  1. też słyszałem że egzamin na kat. b ze 112 wzrosło do 140 , jednak żeby am tyle samo kosztowało to już lekka przesada… na szczęście mnie ono już nie dotyczy 😛

  2. No niestety, ceny za kursy na prawa jazdy też wzrosną. Najgorzej będzie ze szkoleniem na prawo jazdy kat A. Ośrodki szkolenia będą musiały doposażyć się w motocykle większych pojemności, zmodernizować swoje place manewrowe – a to wszystko kosztuje. Jak myślicie, kto ostatecznie za to zapłaci?

  3. Nie chcę zakładać nowego tematu może mi ktoś powiedzieć czy wymiana karty na prawko będzie konieczna? I jak tak to czy do odbioru prawa jazdy jako dokument potwierdzający tożsamość wystarczy legitymacja szkolna? Czy będę musiał wyrobić tymczasowy dowód osobisty?

  4. Policja łata dziurę budżetową, WORD`y też się przyłączą 🙁 Niestety będzie mniej nowych, fajnych i ciekawych motocyklistów na drogach. Powiem Wam tak – i tak mamy OGROMNE TYŁY za zachodem w kulturze jazdy wszystkich pojazdów. Nowe przepisy właściwie uniemożliwiają ich doścignięcie. Ta pogoń za pieniądzem III RP jest strasznie smutna. Ja mam niemal wszystkie kat. PJ. i Wam tego życzę i do zobaczenia na drodze, lewa w górę. Pozdro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button