125 ccm
Aktualnie czytasz:
Czy na prawie jazdy AM można jeździć motocyklem 125 ccm?
5

Nasza tablica na Facebooku pełna jest wszelkich Waszych wątpliwości odnośnie prawa jazdy AM oraz możliwości jazdy z tego typu uprawnieniami na motocyklu czy skuterze o pojemności 125 ccm. Tą publikacją chcemy Was przestrzec przed tego typu pomysłami.

Dlaczego? To oczywiste – nowe przepisy o możliwości jazdy motocyklem 125 ccm dotyczą wyłącznie posiadaczy prawa jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat! Naciąganie prawa do innych, niższych kategorii jest łamaniem prawa za go grozi kara identyczna jak w przypadku braku danych uprawnień (300 zł mandatu i zakaz dalszej jazdy).

Jak mantrę powtarzamy również fakt istnienia innych zagrożeń związanych z jadą bez danej, wymaganej kategorii. Szczegółowy wykaz konsekwencji znajdziecie w naszym artykule dotyczącym podróżowania bez ubezpieczenie OC. Co ma wspólnego jazda z prawem jazdy AM na motocyklu 125 ccm z brakiem ubezpieczenia? Dużo, bowiem poruszanie się motocyklem bez uprawnień daje możliwość braku wypłaty odszkodowań na mieniu oraz ludziach. Finalnie wszelkimi kosztami uszkodzeń pojazdów, leczenia, rehabilitacji, odszkodowań cywilnych (w przypadku czyjeś śmierci) zostanie obciążony kierowca motocykla, który nie miał prawa jazdy. Dotyczy to również niepełnoletnich – w tym przypadku za wszystko zapłacą rodzice.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
19%
Interesujące
9%
heh...
4%
Że co?
21%
Grrrr!
4%
Smutne
36%
 • Zdjęcie profilowe WOLKER
  14 listopada 2014 at 20:44

  Te gimbusy i małolaci z facebooku mają czasami TAKIE BEZSENSOWNE IDIOTYCZNE PYTANIA ŻE JAK SIĘ JE CZYTA TO DOSTAJE SIĘ BÓLU GŁOWY!!!. Znam osoby które jeżdżą ścigaczami 250,500cm bez prawka i osoby które mają motorowery zarej. na 50cm a w środku 125 cm. I takim osobą się NIE PRZEMÓWI DO ROZSĄDKU do momentu aż sami zrozumieją swój błędu !!!.

 • 15 listopada 2014 at 07:24

  Tak można,a nawet promem kosmicznym który jest naprawdę szybkim motorkiem.

 • Zdjęcie profilowe H2SO4
  15 listopada 2014 at 13:56

  Promy kosmiczne są teraz przereklamowane, ale idźmy do sedna danej sprawy…

  http://zryw.rzeszow.pl/?page_id=109

 • 16 listopada 2014 at 00:16

  No dobra,jeżeli ktoś nie rozumie ustawy o kat. AM a kat. B, to mamy wspaniałą młodzież która potrafi ustawy przeginać pod siebie,nie zdając sobie sprawy jakie konsekwencje mogą z tego wyniknąć.Ale wszystkie dzieci są nasze,a może to nieprawda? Tak to drogie dzieci,w dobie internetu kliknij na ustawy,przeczytaj,i stanie się jasność w głowach waszych.

 • Zdjęcie profilowe
  izdebski12
  17 listopada 2014 at 19:55

  Jak Leszek coś napisze to spoko – fajnie się to czyta. Ale jak widzę, że artykuł napisany przez Panią Anne Grzelak to od razu go omijam, wiedząc, że będzie napisane o wszystkim i o niczym.