125 ccm
Aktualnie czytasz:
Czy na prawie jazdy AM można jeździć motocyklem 125 ccm?
5
 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Nasza tablica na Facebooku pełna jest wszelkich Waszych wątpliwości odnośnie prawa jazdy AM oraz możliwości jazdy z tego typu uprawnieniami na motocyklu czy skuterze o pojemności 125 ccm. Tą publikacją chcemy Was przestrzec przed tego typu pomysłami.

Dlaczego? To oczywiste - nowe przepisy o możliwości jazdy motocyklem 125 ccm dotyczą wyłącznie posiadaczy prawa jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat! Naciąganie prawa do innych, niższych kategorii jest łamaniem prawa za go grozi kara identyczna jak w przypadku braku danych uprawnień (300 zł mandatu i zakaz dalszej jazdy).

Jak mantrę powtarzamy również fakt istnienia innych zagrożeń związanych z jadą bez danej, wymaganej kategorii. Szczegółowy wykaz konsekwencji znajdziecie w naszym artykule dotyczącym podróżowania bez ubezpieczenie OC. Co ma wspólnego jazda z prawem jazdy AM na motocyklu 125 ccm z brakiem ubezpieczenia? Dużo, bowiem poruszanie się motocyklem bez uprawnień daje możliwość braku wypłaty odszkodowań na mieniu oraz ludziach. Finalnie wszelkimi kosztami uszkodzeń pojazdów, leczenia, rehabilitacji, odszkodowań cywilnych (w przypadku czyjeś śmierci) zostanie obciążony kierowca motocykla, który nie miał prawa jazdy. Dotyczy to również niepełnoletnich - w tym przypadku za wszystko zapłacą rodzice.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jaka jest Twoja reakcja?
18%
18%
42%
 • Zdjęcie profilowe WOLKER
  14 listopada 2014 at 20:44

  Te gimbusy i małolaci z facebooku mają czasami TAKIE BEZSENSOWNE IDIOTYCZNE PYTANIA ŻE JAK SIĘ JE CZYTA TO DOSTAJE SIĘ BÓLU GŁOWY!!!. Znam osoby które jeżdżą ścigaczami 250,500cm bez prawka i osoby które mają motorowery zarej. na 50cm a w środku 125 cm. I takim osobą się NIE PRZEMÓWI DO ROZSĄDKU do momentu aż sami zrozumieją swój błędu !!!.

 • 15 listopada 2014 at 07:24

  Tak można,a nawet promem kosmicznym który jest naprawdę szybkim motorkiem.

 • Zdjęcie profilowe H2SO4
  15 listopada 2014 at 13:56

  Promy kosmiczne są teraz przereklamowane, ale idźmy do sedna danej sprawy…

  http://zryw.rzeszow.pl/?page_id=109

 • 16 listopada 2014 at 00:16

  No dobra,jeżeli ktoś nie rozumie ustawy o kat. AM a kat. B, to mamy wspaniałą młodzież która potrafi ustawy przeginać pod siebie,nie zdając sobie sprawy jakie konsekwencje mogą z tego wyniknąć.Ale wszystkie dzieci są nasze,a może to nieprawda? Tak to drogie dzieci,w dobie internetu kliknij na ustawy,przeczytaj,i stanie się jasność w głowach waszych.

 • Zdjęcie profilowe
  izdebski12
  17 listopada 2014 at 19:55

  Jak Leszek coś napisze to spoko – fajnie się to czyta. Ale jak widzę, że artykuł napisany przez Panią Anne Grzelak to od razu go omijam, wiedząc, że będzie napisane o wszystkim i o niczym.