BMW S 1000 XR 2020: Król motocyklowych SUV-ów

Zabrakło zmiennych faz rozrządu, za to jest zupełnie nowy model. Lżejszy, mocniejszy i lepiej wyposażony.

Lubicie motocyklowe SUV-y? My bardzo! BMW obok całkiem nowej generacji 900-ek zaprezentowało zbudowany od podstaw model S 1000 XR. Wprawdzie zabrakło zmiennych faz rozrządu ShiftCam znanych z modelu S 1000 RR, ale za to jest zupełnie nowa konstrukcja, 165 KM i jeszcze bogatsze wyposażenie. 

BMW S 1000 XR 2020: Co warto wiedzieć?  

Przede wszystkim jednostka napędowa jest elementem nośnym dla zupełnie nowej ramy, co pozwoliło oszczędzić 10 kg masy. Finalnie masa całkowita jest o 2 kg niższa niż w poprzednim modelu z powodu zastosowania integrowanego systemu montażu kufrów (bez niego -10 kg). Do 450 kg wzrosło DMC, a zmiany ewidentnie nastawione są na moto-turystów o sportowym zacięciu.

Foto: https://www.bennetts.co.uk/bikesocial/news-and-views/news/2019/november/bmw-s1000xr-2020-new-spec

Mimo, że jednostka napędowa generuje identyczną moc maksymalną co w poprzedniku to jest nowa i powstała w oparciu o silnik znany z nowego S 1000 RR. Wydłużono 4., 5. i 6. przełożenie i, w opinii inżynierów, popracowano nad redukcją wibracji. Spalanie spadło o 8%, a zakres użytecznych dla turystów obrotów jest szerszy. Zmieniono układ wydechowy (lżejszy o 1,2 kg), kierownicę (węższa o 30 mm) i zegary. A jak już jesteśmy przy multimediach to…

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Należy wspomnieć o bardzo bogatym wyposażeniu. Całością steruje 6,5-calowy wyświetlacz TFT z systemem BMW Connectivity pozwalającym na połączenie dedykowanej aplikacji. W standardzie znajdziemy półaktywne, elektronicznie sterowane zawieszenie Dynamic ESA, zmienne tryby jazdy PRO, cornering ABS i quickshifter. W poprzednim modelu wszystkie rozwiązania były opcjami.

Oczywiście lista opcji nadal jest długa, z nowościami w postaci sygnowanych logiem „M” akcesoriami - chociażby kutymi felgami. 

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button