BMW Motorrad
Aktualnie czytasz:
BMW S 1000 XR 2020: Król motocyklowych SUV-ów
0

Zabrakło zmiennych faz rozrządu, za to jest zupełnie nowy model. Lżejszy, mocniejszy i lepiej wyposażony.

Lubicie motocyklowe SUV-y? My bardzo! BMW obok całkiem nowej generacji 900-ek zaprezentowało zbudowany od podstaw model S 1000 XR. Wprawdzie zabrakło zmiennych faz rozrządu ShiftCam znanych z modelu S 1000 RR, ale za to jest zupełnie nowa konstrukcja, 165 KM i jeszcze bogatsze wyposażenie. 

BMW S 1000 XR 2020: Co warto wiedzieć?  

Przede wszystkim jednostka napędowa jest elementem nośnym dla zupełnie nowej ramy, co pozwoliło oszczędzić 10 kg masy. Finalnie masa całkowita jest o 2 kg niższa niż w poprzednim modelu z powodu zastosowania integrowanego systemu montażu kufrów (bez niego -10 kg). Do 450 kg wzrosło DMC, a zmiany ewidentnie nastawione są na moto-turystów o sportowym zacięciu.

Foto: https://www.bennetts.co.uk/bikesocial/news-and-views/news/2019/november/bmw-s1000xr-2020-new-spec

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Mimo, że jednostka napędowa generuje identyczną moc maksymalną co w poprzedniku to jest nowa i powstała w oparciu o silnik znany z nowego S 1000 RR. Wydłużono 4., 5. i 6. przełożenie i, w opinii inżynierów, popracowano nad redukcją wibracji. Spalanie spadło o 8%, a zakres użytecznych dla turystów obrotów jest szerszy. Zmieniono układ wydechowy (lżejszy o 1,2 kg), kierownicę (węższa o 30 mm) i zegary. A jak już jesteśmy przy multimediach to…

Należy wspomnieć o bardzo bogatym wyposażeniu. Całością steruje 6,5-calowy wyświetlacz TFT z systemem BMW Connectivity pozwalającym na połączenie dedykowanej aplikacji. W standardzie znajdziemy półaktywne, elektronicznie sterowane zawieszenie Dynamic ESA, zmienne tryby jazdy PRO, cornering ABS i quickshifter. W poprzednim modelu wszystkie rozwiązania były opcjami.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Oczywiście lista opcji nadal jest długa, z nowościami w postaci sygnowanych logiem „M” akcesoriami – chociażby kutymi felgami. 

 

Jaka jest Twoja reakcja?
75%
0%
25%