16-letni Milan Pawel ustanowił nowy rekord Toru Poznań dosiadając BMW M 1000 RR!

Bracia Pawelec są niesamowici i dominują po raz kolejny!

W skrócie
  • 16-letni Milan Pawelec ustanowił nowy rekord Toru Poznań!
  • Dokonał tego dosiadając BMW M 1000 RR
  • Starszy z braci, Oleg, zdominał oba wyścigi Superstock 1000

Takimi wspaniałymi informacjami aż chce się z wami dzielić – 16-letni Milan Pawelec ustanowił nowy rekord Toru Poznań! Na naszych oczach pisze się niesamowita historia braci Pawelec, którzy mamy nadzieję, że już niebawem zawitają do najbardziej znanych serii wyścigowych na świecie.

Bracia Pawelec bardzo znani są w świecie wyścigów motocyklowych i co rusz przypominają o swojej obecności sporymi sukcesami. Początkowo kompletnie zdominowali klasę pit bike, a następnie skutecznie ścigali się w serii European Talent Cup. Zaledwie rok temu wsiedli za stery BMW S 1000 RR w specyfikacji Superstock 1000. Milan startuje w Alpe Adria, natomiast Oleg w mistrzostwach Polski. Dodatkowo stają gościnnie również w szranki z zawodnikami, którzy ścigają się w pucharze BMW M Cup.

W miniony weekend Milan, który aktualnie jest liderem mistrzostw Europy klasy Superstock 1000, wsiadł po raz pierwszy na BMW M 1000 RR i dokonał czegoś nieprawdopodobnego. Miał to być jedynie gościnny start w przedostatniej rundzie BMW M Cup, jednakże w sobotę podczas kwalifikacji poprawił rekord toru o prawie sekundę, a jeszcze lepszy wynik i potwierdzenie swojego talentu zanotował podczas niedzielnego wyścigu z wynikiem 1:31.226. WOW!

– To był świetny debiut na nowym motocykluJuż w seryjnej specyfikacji, jaką dysponuję, ma ogromny potencjał, co pokazały nasze czasy okrążeń i nowy rekord toru. Jednocześnie czuję, że mogę jeszcze mocno przyspieszyć, gdy jeszcze bardziej dostosujemy ustawienia do mojego stylu jazdy. W Poznaniu skupialiśmy się jednak przede wszystkim na zapoznaniu się z nowym motocyklem, którym już niedługo wystartuję w kolejnej rundzie mistrzostw Europy. Bardzo dziękuję za tę szansę mojemu zespołowi. – skomentował Milan Pawelec.

Milan oraz Oleg są zawodnikami BMW Sikora M Motorsport, który w WMMP i Alpe Adria ponownie reprezentować będzie także czterokrotny mistrz Polski klasy Superbike, Ireneusz Sikora i Maciej Ukleja. Oleg zdominował oba wyścigi klasy Superstock 1000 i umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej z przewagą 60 punktów nad drugim zawodnikiem.

– To był dla naszego zespołu wymarzony weekendMilan ponownie pokazał swój ogromny talent, wsiadając na nowy motocykl i już po kilku sesjach poprawiając oficjalny rekord toru aż o sekundę. Oleg wygrał dwa kolejne wyścigi, zbliżając się na wyciągnięcie ręki do tytułu w klasie Superstock 1000, a ja dzięki dwóm finiszom na podium awansowałem na prowadzenie w klasie Superbike, w której podczas ostatniej rundy w czeskim Brnie wszystko jeszcze może się wydarzyć. To był także ekscytujący weekend w pucharze BMW M Cup, którego siódma i ostatnia runda odbędzie się już za trzy tygodnie razem z mistrzostwami Europy na słowackim Slovakiaringu. – powiedział Ireneusz Sikora.

Tor Poznań mierzy 4083 m i posiada prostą o długości 560 m. Początkowo miał służyć jako tor testowy dla samochodów osobowych marki Tarpan, a aktualnie jest to jedyny pełnoprawny obiekt wyścigowy w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button