Aktualnie czytasz:
Znak B-20: stop
0

Znak zakazuje przejazdu bez zatrzymania pojazdu przed:

  • wjazdem na skrzyżowanie z drogą z pierwszeństwem.
  • niestrzeżonym przejazdem kolejowym,
  • przejazdem tramwajowym,
  • w innych miejscach przecinania się kierunków ruchu.

Kierujący zobowiązany jest ustąpić pierwszeństwa poruszającym się drogą z pierwszeństwem i analogicznie w pozostałych sytuacjach. Zatrzymanie pojazdu powinno nastąpić w miejscu wyznaczonym znakiem poziomym P-12 „linia bezwzględnego zatrzymania – stop”, w rejonie przejazdu kolejowego dodatkowo przed znakiem G-3 lub G-4 „krzyż św. Andrzeja”. W razie braku wyznaczonego miejsca, zatrzymanie powinno nastąpić w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem.

Pod znakiem B-20 może być tabliczka T-6c „tabliczka wskazująca rzeczywisty przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie (umieszczana na drodze podporządkowanej)” i T-6d „tabliczka wskazująca prostopadły przebieg drogi z pierwszeństwem przez skrzyżowanie oraz układ dróg podporządkowanych (umieszczana na drodze podporządkowanej)”.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

Na drogach o dopuszczalnej prędkości powyżej 60 km/h znak B-20 poprzedzany jest znakiem A-7 „ustąp pierwszeństwa” z tabliczką T-1 „tabliczka wskazująca odległość znaku ostrzegawczego od miejsca niebezpiecznego” z napisem STOP.

Znak jest stosowany, gdy nie są spełnione warunki widoczności (mała widoczność na zatrzymanie).

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Zobacz również pozostałe Znaki Drogowe

Zobacz również pozostałe Znaki Zakazu

Więcej o przepisach ruchu drogowego:
Prawo Jazdy AM
Karta Motorowerowa
Taryfikator Punktów Karnych

Dane: Wiki/Fot.: Wiki
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%