Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy 2020 – ceny. Ile kosztuje egzamin?
1

Prawo jazdy 2020 – ceny. Ile kosztuje egzamin?

autor: Piotr Ganczarski8 stycznia 2020

Od 1 stycznia 2020 roku obowiązują nowe ceny egzaminów na prawo jazdy. Ile obecnie kosztuje egzamin teoretyczny i praktyczny na poszczególne kategorie uprawnień?

Niezależnie od kategorii, wysokość opłaty za część teoretyczną egzaminu państwowego jest stała i wynosi 30 zł. Ile od 1 stycznia 2020 roku kosztować będą poszczególne kategorie egzaminów praktycznych na prawo jazdy?

Oto aktualne ceny egzaminów na prawo jazdy 2020:

 • 140 zł dla prawa jazdy kategorii AM;
 • 180 zł dla prawa jazdy kategorii A1, A2 lub A;
 • 140 zł dla prawa jazdy kategorii B;
 • 170 zł  dla prawa jazdy kategorii B1, C1, D1 lub T;
 • 200 zł dla prawa jazdy kategorii C, D lub B+E;
 • 245 zł  dla prawa jazdy kategorii C1+E, C+E, D1+E lub D+E;
 • 125 zł  za egzamin praktyczny przeprowadzany w celu wydania pozwolenia na kierowanie tramwajem (pozwolenie).

Co ważne, osoby niepełnosprawne, które posiadają odpowiednie orzeczenie lekarskie, dopuszczające do prowadzenia przystosowanego do rodzaju schorzenia pojazdu silnikowego, zapłacą połowę ceny części praktycznej egzaminu jeśli jazda egzaminacyjna odbędzie się pojazdem egzaminowanej osoby.

Do kosztów egzaminów teoretycznego oraz praktycznego należy doliczyć koszt wydania dokumentu potwierdzającego uprawnienia, czyli dodatkowe 100 zł i 50 groszy. Dokument należy odebrać w wydziale komunikacji starostwa powiatowego lub urzędu miasta, odpowiedniego do miejsca zameldowania.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
67%
0%
33%
 • mas
  13 maja 2020 at 13:41

  Dla mnie cena na kategorię A, jak posiada się lata B to rozbój w biały dzień i służy jedynie drenażowi kieszeni.